Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Paskelbti Nacionalines kultūros ir meno premijos pretendentai. Tarp jų – aktorius DAINIUS SVOBONAS

Spalio 10 d. Kultūros ministerija paskelbė 2019 m. Nacionalines kultūros ir meno premijos pretendentų sąrašą. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš visuomenės sulaukė per keturiasdešimt siūlomų kandidatų tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Tarp kandidatų – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas (teikia Nacionalinis Kauno dramos teatras). Aktorius nominuojamas už profesinę meistrystę teatre ir kine, poezijos ir meninius projektus, estetinių, etinių ir pilietinių vertybių ugdymą ir puoselėjimą.

D. Svobono kūrybine branda galima vadinti vaidmenis spektakliuose nuo 2008 metų – Vitas spektaklyje „Ruzvelto aikštė“ (G. Varnas, 2008 m.), Adrianas „Sugrįžimas į dykumą“ (A. Areima, 2009 m.), Fredis „Skėriai“ (R. Atkočiūnas, 2009 m.), Juodasis vienuolis „Palata“ (R. Kazlas, 2009 m.), Nikolia „Tegyvuoja Bušonas!“ (R. Vitkaitis, 2010 m.), Kuršis „Pamokslas žuvims“ (V. Bartulis, 2011 m.), Henri de Sen Žanas, Bolingbroko vikontas „Priežastys ir pasekmės“ (D. Banionis, 2012 m.), Antanas Garšva „Balta drobulė“ (J. Jurašas, 2012 m.), Daktaras Špigelskis „Mėnuo kaime“ (V. Tertelis, 2013 m.), Žygimantas Augustas „Barbora“ (J. Jurašas, 2014 m.), Kiurmanas „Biografija: vaidinimas“ (G. Varnas, 2014 m.), Šmėkla, Karalius Klaudijus, Karalienė Gertrūda „Hamletas“ (V. Bareikis, 2015 m.), Profesorius Arnoldas Rubekas „Kai mirę nubusim“ (M. Klimaitė, 2016 m.), Žygimantas Augustas „Vėjas gluosniuose“ (G. Padegimas, 2018). D. Svobonas yra vienas iš pagrindinių aktorių naujausiuose režisieriaus Gintaro Varno spektakliuose G. E. Lessing „Natanas Išmintingasis“ (2017 m.), J. Sobol „Getas“ (2018 m.), „Sombras“ pagal F. G. Lorcos ir L. Pirandello kūrybą (2019).

Dainaus Svobono talentas ne kartą įvertintas apdovanojimais: už Fredžio vaidmenį spektaklyje „Skėriai“(2010 m.) suteiktas Fortūnos prizas, už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“(2012 m.) šis aktorius įvertintas Fortūnos prizu bei Auksiniu scenos kryžiumi (nominacija „Lietuvių literatūros kūrinio sceninė interpretacija“). 2014 m. buvo išrinktas Įsimintiniausiu Kauno menininku, 2015 m. už Haneso Kiurmano vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ apdovanotas ir Fortūna, ir Auksiniu scenos kryžiumi pagrindinio vaidmens kategorijoje. 2018 m. apdovanotas III laipsnio Santakos garbės ženklu už kūrybinę veiklą, o 2019 m. pelnė L. Noreikos skaitovo prizą už ilgametę skaitovo veiklą; klasikų – Kristijono Donelaičio ir A. Nykos-Niliūno kūrybos pristatymą plačiajai visuomenei, parengtas programas.

Aktoriaus kūrybinis kelias, jo ilgaamžis įsimintinas buvimas scenoje ir genialus gebėjimas generuoti, išlaikyti viso spektaklio ritmiką bei perteikti vaidmens psichologiją, asmeninę vidinio pasaulio didybę ir paveikumą žiūrovui simbolizuoja aktorinio meistriškumo aukštumas Lietuvos teatre.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks laureatus ir skirs iki 6 premijų.

Nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

LR kultūros ministerijos ir NKDT informacija

Akimirkos:

 

Spektaklyje „Sombras“

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content