Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Pasikalbėkim. Rašytojos, poetės Elvinos Baužaitės poezijos, muzikos ir šokio popietė

Pasikalbėti kviečia kaunietė rašytoja, poetė Elvina Baužaitė. Poezijos, muzikos ir šokio pasikalbėjimai vyks kovo 2 dieną 14 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre Mažojoje scenoje. Naujausius autorės eilėraščius skaitys aktoriai Agnieszka Ravdo ir Andrius Gaučas. Fleitos bei violančelės skambesiais poetines mintis atlieps dueto Duo Nida nariai Miglė Astrauskaitė-Costard ir Jordan Costard, o šokėja Auksė Mikalajūnaitė-Osadčenko  išpildys Stefanijos Nosovaitės specialiai renginiui sukurtą choreografiją.

Elvina Baužaitė – Vytauto Didžiojo universiteto Literatūros ir spaudos bei Teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantūros studijų programų alumnė, kultūros straipsnių publicistė, grožinių literatūros kūrinių autorė, išleidusi septynias knygas, iš kurių keturios – poezijos rinkiniai: Juoda spindinti rožė (2007), Balta skaisti rožė (2008), Raudona mylinti rožė (knyga ir kompaktinė plokštelė) (2010), Prisimink (esu) (2016).

Elvina Baužaitė savo kūrybą pristato ne tik leidiniuose, bet ir pačios organizuojamuose renginiuose, kuriuose dalyvauja bendraminčiai menininkai: rašytojai, skaitovai, muzikantai, šokėjai.

Bilietai

Elvina Baužaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

Andrius Gaučas – baigė vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, aktorių kursui vadovaujant Vytautui Anužiui ir Veltai Žygurei-Anužienei. Vėliau Esekso universiteto teatro mokykloje East 15 įgijo magistro laipsnį. Aktorius yra vaidinęs Nacionaliniame Kauno dramos teatre, taip pat Shakespeareʼo The Globe bei The New Vic teatruose.

Aktorius Andrius Gaučas. Nick Arthur Daniel nuotr.

Agnieszka Ravdo – Klaipėdos universiteto Menų fakultete studijavo režisūrą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi Vytauto Anužio ir Veltos Žygurės-Anužienės aktorių kursą, įgijo teatro ir kino bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Skirtinguose Lietuvos teatruose vaidmenų sukūrusi aktorė šiuo metu yra Nacionalinio Kauno dramos teatro trupės narė. 2017-aisiais tarptautiniame teatro festivalyje Kroatijoje Agnieszka Ravdo pelnė geriausios jaunosios aktorės prizą už Ninos Zarečnojos vaidmenį Oskaro Koršunovo spektaklyje Žuvėdra.

Aktorė Agnieszka Ravdo. Monikos Penkutės nuotr. 

Duo Nida – Miglė Astrauskaitė-Costard ir Jordan Costard yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, premijų laimėtojai, koncertavę prestižinėse Europos muzikos salėse: Paryžiaus nacionalinėje filharmonijoje, Paryžiaus nacionalinėje operoje, Berlyno nacionalinėje filharmonijoje, Viktorijos salėje Ženevoje, Salle Pleyel, Salle Cortot.

Lietuvoje Duo Nida jau kelerius metus bendradarbiaudami su įvairių sričių menininkais rengia koncertus skirtinguose šalies miestuose – tiek didžiosiose salėse, tiek kamerinėse erdvėse, netradicinėse scenose. Duetas aranžavo ir Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos publikai pristatė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą. Šiuo metu Duo Nida ruošia muzikinį projektą apie Lietuvos miestus. Atlikėja Miglė Astrauskaitė-Costard pristatys savo kūrybą, skirtą fleitai ir violančelei, kurioje pasitelkti lietuvių liaudies dainų motyvai bei Lietuvos poetų eilės.

Miglė Astrauskaitė-Costard muzikologiją studijavo Sorbonos universitete, fleitos interpretaciją – Pôle supérieur de Paris Boulogne-Billancourt, Paryžiaus nacionalinės operos solisto Frederic Chatoux fleitos klasėje; 2017-aisiais įgijo dvigubą fleitos interpretacijos ir muzikologijos bakalauro diplomą. Muzikologijos magistrantūros studijas tęsė Strasbūro universitete, fleitos meistriškumo – Haute Ecole des Arts du Rhin, profesorės Sandrine François klasėje; 2023-aisiais įgijo dvigubą fleitos ir muzikologijos magistro laipsnį. Paraleliai studijavo džiazą bei laisvą improvizaciją, tad sėkmingai plėtoja ir muzikos komponavimo veiklą.

Reikšmingų konkursų laureatė šiuo metu yra laisvai samdoma atlikėja, pasirodanti kaip solistė, taip pat drauge su įvairiais kameriniais ansambliais, simfoniniais orkestrais.

Jordan Costard violončelės bakalauro ir magistro studijas baigė Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, profesoriaus Philippe Muller klasėje. Nuo 2017-ųjų studijavo Wolfgang Boettcher klasėje Berlyne bei koncertavo ir tobulinosi Philippe Jaroussky prestižinėje jaunųjų talentų akademijoje Paryžiuje. 2023-aisiais Paryžiaus konservatorijoje baigė doktorantūros studijas.

Daugybės prestižiškiausių konkursų laureatas šiuo metu yra Limožo operos orkestro muzikantas, taip pat aktyviai koncertuoja drauge su įvairiais kameriniais ansambliais, simfoniniais orkestrais.

Duo Nida – Miglė Astrauskaitė-Cotard, Jordan Cotard. Ludo Segers nuotr.

 

Auksė Mikalajūnaitė-Osadčenko – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi choreografijos bakalauro laipsnį. Vieną sezoną šokusi Suzhou baleto teatre Kinijoje, nuo 2008-ųjų yra Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto artistė.

2016-aisiais solistė pelnė Kauno profesionalių teatralų apdovanojimą – Fortūnos statulėlę – už Franciskos ir Anos vaidmenis Eglės Špokaitės balete Žydrasis Dunojus.

Auksė Mikalajūnaitė Osadčenko. Domo Rimeikos nuotr.

Stefanija Nosovaitė – Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje 2001–2010 m. mokiusis skambinimo fortepijonu, dalyvavusi konkursuose, koncertuose; 2017–2018 m. Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre įgijusi siuvėjos-sukirpėjos profesiją; įvairialypiai besireiškianti asmenybė nuo 2012-ųjų šoka Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, yra pasirodžiusi keliose dešimtyse skirtingų žanrų spektaklių.

Administruodama KVMT Baleto trupės socialinių tinklų paskyras Stefanija Nosovaitė ėmė reikštis kaip vaizdo menininkė, šią veiklą aktyviai plėtoja – nuo 2020-ųjų kuria – filmuoja ir montuoja – vaizdo siužetus apie savo kolegas šokėjus; sėkmingai įgyvendina įvairius vizualinius projektus.

Stefanija Nosovaitė nuo 2020-ųjų Vytauto Didžiojo universitete studijuoja šokio ir teatro pedagogiką; tai sutapo su jos choreografine raiška, rengiant šokio dirbtuves, dalyvaujant įvairiose šalies ir tarptautiniuose šokio meno projektuose, kuriuose pristatomi autoriniai choreografiniai darbai, įgyvendinami bendradarbiaujant su skirtingais menininkais, išpildant choreografijas įvairiose erdvėse.

2022-aisiais Stefanija Nosovaitė sukūrė choreografiją Kipro Mašanausko roko operai 1972.

Stefanija Nosovaitė. Domo Rimeikos nuotr.

Plakate panaudota Žilvino Kempino atlieta Elvinos Baužaitės Fosilija-portretas. 10-30. Žilvino Kempino nuotr.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content