Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

PARTICIPATE IN YOUR LIFE teatro dalyviai rinkosi Vengrijoje

Sausio 13–16 d. Vengrijoje, Budapešto mieste, vyko jau tradiciniu tapęs įtraukiančio teatro „Participate in Your Life!“ (PIYL) narių iš Vengrijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos ir Lietuvos susitikimas. Kaip teigė Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, šis išsiskyrė praktinių kūrybinių dirbtuvių gausa, leidusia sistemiškai įsisavinti įtraukiančio teatro metodiką.

„Participate in Your Life“ aktyviai veikia nuo 2018 m. Jos nariai – „Kava Drama“ (Káva Kulturális Műhely, Vengrija), „Kompani13“ (Norvegija), „Bird and Bat“ (Islandija), „Teater Allena“ (Švedija) ir Lietuvai atstovai: generalinis teatro direktorius ir aktorius Egidijus Stancikas (Nacionalinis Kauno dramos teatras), režisierė Agnė Sunklodaitė („Labai teatras“) ir Kaunas 2022 programos „Atsibusk, sukrusk“ kuratorė Agnė Burovienė.

Į ketvirtąjį susitikimą pakvietė „Káva Kulturális Műhely“ teatras, kuris įtraukiančio teatro metodu dirba jau 20 metų. Jo – išskirtinumas – interaktyvumas ir publikos įtraukimas į veiksmą, sprendžiant spektaklyje analizuojamą temą ar socialinę problemą, ribos tarp žiūrovo ir aktoriaus nebuvimas. Kūrybines dirbtuves vedė profesionalai – teatro aktoriai ir pedagogai iš „Káva Kulturális Műhely“ – János Kardos ir Anita Patonay.

Dirbtuvių dalyviai atliko įvairias užduotis mišriose tarptautinėse grupėse, remdamiesi W. Shakespeare‘o pjese „Romeo ir Džiuljeta“. „Galime pasidžiaugti, kad režisierė Agnė Sunklodaitė galutinai subrandino schemą spektakliui pagal šį metodą. Manau, kad ji bus įgyvendintas Nacionaliniame Kauno dramos teatre iki pavasario ir tuo pačiu jį ketiname pristatyti projekto PIYL konferencijoje Bergene, kuri vyks 2021 m. kovą“, – vardino generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Taip pat gyvą prisilietimą prie įtraukiančio teatro pajus ir dešimtojo edukacinio festivalio „Nerk į teatrą“ dalyviai – jo programoje išvysime vengrų „Kaboca puppet theater“ trupę, kuris mažiesiems žiūrovams atveš du spektaklius (rež. Viktória Szántó).

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content