Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

NKDT pradeda 4 metų tarptautinį Kūrybiškos Europos projektą DECONFINING: 12 partnerių Europoje, partnerystės su Afrikos žemyno partneriais

2022 m. liepos 1 d. Nacionalinis Kauno dramos teatras pradės 4 metus truksiantį Europos bendradarbiavimo projektą pavadinimu „Deconfining“, kurio tikslas kurti naujus kultūrinius ryšius tarp Europos ir Afrikos, ieškoti išėjimų iš apsiribojimų erdve.

 Europos bendradarbiavimo projektai – tai programa, remianti įvairių šalių (ES ir už jos ribų) ir įvairaus masto kultūros sektoriaus organizacijų bendradarbiavimo projektus, suteikiančius galimybę kooperuotis, keistis patirtimi, įgyvendinti bendros gamybos kūrinius, kurti tinklus ir eksperimentuoti. „Deconfining“ (liet. išėjimas iš apribojimo) yra didelio masto bendradarbiavimo projektas, jungiantis 12 partnerių – scenos menų ir vizualinių menų organizacijas iš skirtingų Europos šalių. Projekte siekiama sukurti naują įtraukų fizinio ir virtualaus bendradarbiavimo modelį, ištirti ir išbandyti naujas mobilumo politikos rekomendacijas ir kurti bei platinti meno projektus. Projekto idėja – kurti naujus lygiaverčius ryšius tarp Europos ir Afrikos žemynų, remiantis Europos ir Afrikos kultūros sostinių ryšiais ir bendradarbiavimu. „Deconfining“ nurodo siekį keisti žemynų, šalių ir kultūrų santykius, išsivaduoti iš paternalistinio ir kolonijinio požiūrio, skatinti įtraukumą ir kūrybines bendradarbystes. Šis tikslas bus pasiektas per kultūros operatorių, scenos menų ir vizualinių menininkų, universitetų, bendruomenių ir auditorijų iš skirtingų kontinentų ryšius – projekte numatoma sukurti eilę konferencijų ir forumų, mobilumo platformų, naujų scenos menų kūrinių, instaliacijų, tinklalaidžių, skaitmeninių leidinių ir kt.

Pirmajame projekto etape du autoriai iš Lietuvos ir du autoriai iš Afrikos rašys skirtingus tekstus apribojimų tema. Tekstai bus verčiami į anglų, lietuvių ir prancūzų kalbas. Juos įgarsins profesionalūs aktoriai, – garso įrašai bus viešinami, o rašytiniai tekstai bus išleisti el. antologijos pavidalu. Lietuvos ir Afrikos autorių tekstai virs pjese, pagal ją vienos iš partnerių šalies režisierius sukurs spektaklį Lietuvoje (2024 m.). Tais pačiais metais projekto partneriai Lietuvoje įgyvendins meninę instaliaciją projekto tema. 2025 m. vyks spektaklio gastrolės po 3 Europos šalis ir 1 gastrolės į Afriką. Nacionalinio Kauno dramos teatro partneriai Afrikoje yra Burkina Faso ir Senegalo atstovai.

Projekte Nacionalinio Kauno dramos teatro partneriai bus: Tarptautinis teatro institutas, Berlynas Vokietija; Pro-Progressione menų centras, Budapeštas, Vengrija; Bodo Europos kultūros sostinė 2024, Bodo, Norvegija; Bad Išlio Zalckamerguto Europos kultūros sostinė 2024, Bad Išlis, Zalckamerguto regionas, Austrija; Kroatijos Nacionalinis Ivano Zajco teatras, Rijeka, Kroatija; Art Transparent Šiuolaikinio meno fondas, Vroclavas, Lenkija; Menų institutas-Teatro institutas, Praha, Čekija; On the Move tarptautinio mobilumo asociacija, Briuselis, Belgija; Goethe‘ės institutas, Miunchenas, Vokietija; Transmedijos dizaino institutas, Murska Sobota, Slovėnija; Culture Funding Watch menų centras, Endfida, Tunisas. Projekto metu bus užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su Afrikos kultūros sostinių scenos ir vizualinių menų centrais.

Programą remia Kūrybiška Europa.

NKDT informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content