Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

NKDT ir tarptautinis projektas DECONFINING kviečia į jaunųjų Europos ir Afrikos rašytojų viešus skaitymus online (21d.)

Kviečiame į programos Kūrybiška Europa tarpžemyninio kultūrinio bendradarbiavimo projekto Deconfining (liet.: Išsilaisvinimas) ir projekto partnerio Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotolinį renginį – keturių jaunųjų rašytojų iš Lietuvos, Burundžio ir Burkina Faso viešųjų skaitymų sesiją ir diskusiją. Renginys vyks 2022 m. gruodžio 21 d. 19 val. nuotolinėje aplinkoje.

Deconfining (liet. apribojimų panaikinimas, išsilaisvinimas) tai projektas, kuriuo siekiama 2020-2021 m. pandemijos, apribojimų, karantinų, globalaus masto krizės sukrėtimą paversti nauja kūrybine energija, kuri peržengtų ankstesnio pasaulio ribas, sienas, stereotipus, paskatintų naujas kultūrinio mobilumo ir bendradarbiavimo formas. Projektas jungia scenos menų ir vizualinių menų organizacijas iš skirtingų Europos šalių bei kūrybines organizacijas iš Afrikos (Senegalo, Ruandos, Ugandos, Malio, Burkina Faso, Zambijos, Burundžio ir Tanzanijos). Projekte siekiama sukurti naują įtraukų fizinio ir virtualaus kūrybinio bendradarbiavimo modelį, ištirti ir išbandyti naujas kultūrinio mobilumo ir mainų formas, kurti bei platinti meno projektus.

Projekto dalyviai, jaunosios kartos rašytojai Kibsa Anthony Ouedraogo, Laura Sheilla Inangoma, Greta Ambrazaitė-Norkūnė ir Teodora Marija Grigaitė tris mėnesius per diskusijas, minčių žemėlapius, paskaitas ir dirbtuves brandino tekstus apie pandemijos ir postpandemines patirtis savo šalyse, o kartu apie išorinius ir vidinius apribojimus šiuolaikiniame pasaulyje ir išsilaisvinimo utopijas, ieškodami bendrų vaizdinių, raktažodžių ir pasakojimų, bendrų savo kartos svajonių, kurios nusidriektų per Europos ir Afrikos žemynus.

Viešuosiuose skaitymuose išgirsite pačių autorių skaitomus bendros tematikos, bet skirtingų žanrų literatūrinius kūrinius, taip pat galėsite pabendrauti su autoriai ir pasidalinti savo patirtimis.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginį galite stebėti ir klausimus užduoti prisijungę prie FB paskyros čia:

https://www.facebook.com/DramosTeatras

Nuoroda į renginį: https://fb.me/e/2vKqws70D

 Jaunieji rašytojai:

Laura Sheilla Inangoma – kirundi, suahilių ir prancūzų kalbomis rašanti dramaturgė iš Burundžio, kurios pjesės yra statomos įvairių Afrikos šalių teatruose ir festivaliuose.  2022-aisias savo kūrinį pristatė Avinjono festivalyje, kūryboje ieško  sąsajų tarp savo protėvių kultūrinio paveldo ir globalių šiuolaikinių procesų ir patirčių.

Kibsa Anthony Ouedraogo – Burkina Faso rašytojas, scenaristas, aktorius ir slemeris iš Uagadugu miesto, rašantis morių ir prancūzų kalbomis, aktyviai dalyvaujantis Afrikos ir Europos teatriniuose renginiuose ir projektuose (tarp jų garsiajame visos Afrikos festivalyje Récréatrales). Savo politiškoje kūryboje nagrinėja šiuolaikinio gyvenimo ir visuomenės reiškinius.

Teodora Marija Grigaitė yra filosofijos doktorantė Lietuvos kultūros tyrimų institute, filosofė, vertėja, leidėja ir pedagogė. Leidykloje Phi knygos ji dirbo su įvairiais tekstais: nuo antikos filosofijos iki Gilles’io Deleuze’o ir Félixo Guattari. Ruošia knygas apie filosofiją vaikams. Netrukus pasirodys jos tarptautinė publikacija, skirta juoko ir humoro reikšmei feministiniame judėjime.

Greta Ambrazaitė-Norkūnė – lietuvių poetė, vertėja iš ispanų kalbos, muzikos kūrėja, neseniai išleidusi antrąją eilėraščių knygą. Savo kūrybą publikuoja svarbiausiuose šalies kultūros leidiniuose, aktyviai dalyvauja literatūros renginiuose. Jos kūryboje dera antropologiniai ir feministiniai motyvai.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content