Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

NERK Į TEATRĄ spektakliai mažiesiems žiūrovams ir tėveliams

Giedrė Ravaitytė

Šiais metais NKDT rengiamas festivalis „Nerk į teatrą“ kovo 7-13 d. kviečia savo ištikimus (ir nevisai, ar tik vidutiniškai ištikimus) žiūrovus į margą teatrinių renginių jūrą, kurioje vietos ras įvairaus amžiaus ir skirtingų poreikių teatro mylėtojai. Renginių – gausu, tad norint apžvelgti viską, galima ištisą traktatą parašyti. Šis straipsnis skirtas tik festivalio spektaklių aptarimui.

Vaikams ir nepraradusiems vaiko savyje

Kultūros ir meno poreikis žmogui nėra bazinis instinktas, kaip valgis ir miegas, tačiau jis yra išugdomas, ypač, jeigu pirmasis kontaktas su menu patiriamas vaikystėje. Ko gero, apie meno pažinimo naudą asmenybės formavimuisi net nereikia kalbėti, tad festivalio „Nerk į teatrą“ rengėjai džiaugiasi galėdami pristatyti net tris renginius, skirtus mūsų mažiesiems – Inesos Paliulytės režisuotą spektaklį visai šeimai „Astrida“, Eglės Kižaitės miuziklą „Išeik į kiemą“ bei teatralizuotą koncertą „Aplink pasaulį 2“. Abu renginiai džiugins savo spalvingumu, gera nuotaika ir originaliomis idėjomis.

Astrida_20121201_0088Karlsonas ir Mažylis. Spektaklis „Astrida“  

Kovo 8 d. 12 val. vyksiantis spektaklis visai šeimai „Astrida“ ne tik primins apie garsiausius rašytojos A. Lindgren personažus – Pepę Ilgakojinę, Mažylį ir jo bičiulį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, ar Emilį iš Lionebergos, tačiau taip pat sieks žiūrovus supažindinti su šių personažų autore, jos vaikiška siela, spalvingomis fantazijomis, idėjomis ir šviesiu, kupinu vilties požiūriu į pasaulį. Beje, pastabieji ir vietoje nenustygstantys mažieji žiūrovai pertraukos metu galės sudalyvauti viktorinoje ir sužinoti, ko išmoko skaitydami A.Lindgren knygeles ar stebėdami spektaklį. Spektaklis rekomenduojamas vaikams nuo 5 m., o su jais kūrybinėse plotmėse nardys NKDT aktoriai bei jaunieji teatro mokyklėlės auklėtiniai.

Išeik į kiemą

Nuotaikingas miuziklas „Išeik į kiemą“ 

Antrasis „Nerk į teatrą“ renginys vaikams – E. Kižaitės miuziklas visai šeimai „Išeik į kiemą“ kovo 12 d. 12 val. kviečia vaikus ir šeimas į edukacinį renginį, kuriame nagrinėjamos opios šių dienų problemos: aplinkos tarša, gamtosauga, ekologija. Miuziklas paremtas V. Landsbergio pasakos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo“ motyvais, kuriame pasakojama, kaip vieną dieną Zitos ir jos draugų kieme pradeda siausti šiukšlių uraganas. Kadangi žaisti pasidaro nebesmagu, kyla klausimas kas dėl tų šiukšlių kaltas? Tačiau miuziklo kūrėjai skatina nekaltinti ir neieškoti kaltų, o draugauti ir bendradarbiauti ieškant tinkamo sprendimo bei mokintis būti atsakingais už save, o iškilusias problemas spręsti darniai ir svarbiausia – kartu! Nors miuziklas rekomenduojamas vaikams nuo 4-9 m., tačiau šio spektaklio didaktika tinka mums visiems.

Gintarė-Juodeikaitė-foto-2

Su labai teatras aktoriais aplankysite net tolimąją Japoniją 

„Aplink pasaulį 2“ rodomas kovo 13 d. 12 val. Rūtos salėje. Tai antroji muzikinio spektaklio-žaidimo „Aplink pasaulį“ dalis, kuri buvo sukurta mažųjų žiūrovų pageidavimu. „Aplink pasaulį 2“- improvizuota 55 minučių kelionė aplink pasaulį, kurioje daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų. Mažieji žiūrovai patys tampa šios kelionės dalyviais, laivo, lėktuvo kapitonais ir netgi aplankytų šalių gyventojais. Kelionės gidai – „Labaiteatras“ aktoriai Agnė Sunklodaitė ir Vytautas Rašimas. Teatralizuotas koncertas tinka visiems, kam sukako 5-eri, arba keliaujantiems nuo gimimo!

Taigi, nieko nelaukdami, griebiam akvalangus ir neriam!

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content