Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

NERK Į TEATRĄ nardymai: nuo žaidimų su kūdikiais iki paskaitų apie teatrą

Tradicinis festivalis „Nerk į teatrą“ sugrįžta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą! Šį kartą dirbtuvės vyks ne vieną savaitę, o pasklis po visą lapkričio kalendorių. Kūrybinio festivalio dirbtuvės skirtos šeimoms, mokinių grupėms ir… teatro gurmanams.

Užsiėmimai šeimoms

Festivalio užsiėmimai suskirstyti pagal dalyvių amžių. Šeimas su 5-7 m. vaikučiais ir jų tėvelius pasitiks „Miško linksmybės“ su knygos „Riešutortas“ autoriais Benu Bėrantu ir Vilija Kvieskaite. Dirbtuvių vedėjai kvies kurti netikėčiausias istorijas ir jas įamžinti piešinyje. Šios kūrybinės dirbtuvės vyks lapkričio 4 dieną.

Lapkričio 26 d. organizuojamos net trys VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ užsiėmimai. Pirmasis, „7 Intelektų lavinimo“, skirtas 5-24 mėn. mažyliams ir jų tėveliams. Jame per spalvas, garsus ir vaizdus žaidžiama su pačiais mažiausiais. Antrajame – „Pojūčių lavinimo“ kviečiami apsilankyti tėveliai su 1-3 m. vaikučiais. Čia bus mokoma, kaip mažylius skatinti aktyviai tyrinėti juos supantį pasaulį. Minėtos kūrybinės dirbtuvės vyko ir per praėjusį festivalį bei sulaukė itin didelio dalyvių susidomėjimo ir palankių vertinimų. Į programą įtrauktas ir naujas „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ užsiėmimas „Vamos! Jump-in“, apjungiantis kalbą, pojūčius, judesį ir piešimą. Jis skirtas vyresniems, 8-14 metų vaikams, kartu su mama ar tėčiu. Dirbtuvės vyks anglų kalba, jas ves anglų-ispanų kalbų mokytoja Carolina Pailhe iš Argentinos.

Grupiniai užsiėmimai

Net 6 skirtingos kūrybinės dirbtuvės skirtos grupėms. 7-11 m. mokiniams parengta pažintis su lėlių teatru. Tai puiki proga sužinoti įvairius lėlių valdymo būdus ir patiems įsitraukti į kūrybinį procesą, tapti lėlininkais ir „atgaivinti“ žinomų pasakų personažus su Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriais.

Festivalio programoje išlieka ir užsiėmimai, supažindinantys su scenos meno profesijomis. Viena jų – „Integruoto balso ir judesio dirbtuvės“ (nuo 16 m.) kartu su dėstytoja Monika Valkūnaite ir VDU vaidybos studentais.

Spektaklio kūrimo metodus paaiškins jaunosios kartos režisieriaus Gildo Aleksos ir jo kolegų vedamas užsiėmimas (17-19 m.), kuriame bus ieškoma įvairiausių spektaklio atsiradimo būdų. Na, o kaip svajones paversti tikrove pademonstruos režisierė Eglė Kižaitė. Jos vedami užsiėmimai taip ir vadinasi – „Teatras prasideda nuo svajonės“ (7-11 m.) bei „Nuo idėjos iki įgyvendinimo“ (12-15 m.).

‘Teatrono komanda“

Bus kur gilintis ir ką išbandyti šokio mylėtojams, nes Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai supažindins su šiuolaikinio šokio teatro subtilybėmis (16-19 m.). Šioje šokio pamokoje – o taip!–  teks judėti aukštyn ir žemyn, išjudinti įvairias kūno dalis, taip pat trupės aktoriai pamokys savo spektaklių choreografijos, sukurs trumpą choreografinę kompoziciją. Užsiėmimas vyks anglų kalba. Patartina nepamiršti patogios aprangos.

Kūrybinių dirbtuvių ciklą užbaigs psichodramos specialistės Gintarės Kazakevičienės ir psichologės Marinos Mažionienės užsiėmimas „Kūrėjas manyje“ (14-19 m.), žadinantis kūrybinius resursus ir spontaniškumą. Festivalio kuratorė Skaistė Jurėnė, apibendrindama kūrybines dirbtuves sako: „Labai smagu, kad idėją supažindinti vaikus su Kaune veikiančiais teatrais, su jų specifika ir įvairove per kūrybines dirbtuves palaikė tiek daug Kauno teatrų. Todėl šio festivalio metu dalyviams galime pasiūlyti įvairiaspalvę ir dar įdomesnę programą – Nacionalinio Kauno dramos teatro erdvėse panardyti lėlių, šiuolaikinio šokio, studentiško ar jaunimo teatro vandenyse.“

Paskaitų ciklas gurmanams

Per septynerius gyvavimo metus festivalis „Nerk į teatrą“ užaugino ne vieną teatro žiūrovą ir mylėtoją, kuris išaugo festivalio rėmus. Tai lėmė paskaitų-diskusijų ciklą, skirtą nacionalinio teatro raidai, atsiradimą.

Lapkričio 9-ąją paskaitą apie Valstybės teatrą skaitys teatro profesoriumi tituluojamas režisierius Gytis Padegimas. Aistringai tarpukario Lietuvos kultūriniais tyrinėjimais užsiimantis režisierius neakademiška maniera pristatys ženkliausius ir įdomiausius to meto teatro įvykius ir vardus. Lapkričio 14 d. apie stiprią nacionalinio teatro varomąją jėgą – Kaune tarpukariu (1919–1940 m.) veikusį žydų teatrą – kalbės VDU Teatrologijos katedros docentė Ina Pukelytė, lapkričio 23 d. profesorius, filosofijos mokslų daktaras Gintautas Mažeikis pristatys sovietinį Gulago teatrą, o lapkričio 30 d. ciklą užbaigs VDU Teatrologijos katedros vedėjo docento Edgaro Klivio paskaita apie Lietuvos sovietinį teatrą. Šios paskaitos kartu ir Kauno miesto renginių, skirtų valstybės 100-mečio paminėjimui, dalis.

Doc. E. Klivis

Kūrybines dirbtuves dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

Bilietų kaina – 1 Eur. Paskaitos – nemokamos.

Visa programa:

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content