Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

NERK Į TEATRĄ laivelis jau kelia burę!

Sveikas, bičiuli,

esu laivelis. Gimiau 2011 metų vasario mėnesį Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Mano vardas – „Nerk į teatrą“, o draugai vadina tiesiog „Nerku“. Turėjau tikslą, kuriuo pats labai tikėjau – susirasti draugų ir nuplukdyti juos į nuostabią, paslaptingą ir neatrastą teatro šalį, kur galima kartu kurti, žaisti, juoktis, tyrinėti, pažinti, svajoti, draugauti. Pradžioje nebuvo lengva. Aš, mažas vienišas popierinis laivelis, turėjau pralaužti teatro vandenis kaustantį ledą. Sunkumai mane grūdino, augino ir netrukus tapau talpia valtimi, galinčia plukdyti daugiau smalsių keleivių. Kai man sukako ketveri, gavau savo pirmąją burę – Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimą už geriausią vaikų ir jaunimo kultūrinį ugdymą. Iš valties virtau buriniu laivu, ir plaukti pasidarė lengviau. Mano keleiviai buvo patys šauniausi ir patys įvairiausi – mamos, tėčiai, seneliai, kūdikiai, ūgtelėję mokinukai, vyresnių klasių paaugliai ir jų mokytojai. Visi jie, nepabūgę jūros ligos, kartu su manimi nardė po teatro bangas ir tyrinėjo gyvybės pilnus jo vandenis.

Bėgo laikas. Augau, tobulėjau, keičiausi. Buvau burlaiviu, genamu lengvo vaizduotės vėjo, plaustu, nešamu galingos kūrybiškumo upės, povandeniniu laivu, panyrančiu į kvapą gniaužiančias teatro gelmes, gelbėjimo kateriu, skubančiu į pagalbą. Šiais metais švęsiu jau dešimtąjį savo gimtadienį. Ta proga sugalvojau iškelti žygio vėliavą – rūpinkimės gamta ir saugokime ją! Taip, aš galiu ne tik rodyti savo keleiviams gražiausius teatro krantus ir negyvenamas salas, bet ir papasakoti apie mūsų aplinkai gresiančius pavojus, apie būdus juos įveikti. Aš, mažas laivelis, galiu prisidėti prie didelio pasaulio problemų sprendimo, nes visų didelių pasaulio problemų sprendimai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų.

Džiaugiuosi, kad savo žygyje nesu vienišas. Kasmet plukdau apie 2500 keleivių. Kviečiu prisijungti ir tave kartu tęsti kelionę. Vieną dieną tapsiu dideliu kruiziniu laivu, dovanojančiu vaikams įspūdingą kelionę į meno pasaulį, o tuo pačiu ir į save – tobulesnį ir turtingesnį.

Ištikimas Jūsų laivelis „Nerk į teatrą“ arba vienintelis Lietuvoje edukacinis teatro festivalis vaikams ir jaunimui

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content