Nacionalinis Kauno dramos teatras

Neįgaliųjų teatro festivalis REPRIZA 2019 pirmąkart vyko profesionalioje teatro scenoje

Jau ketvirtus metus vykstantis neįgaliųjų teatro festivalis „Repriza“, šiemet bendradarbiaudamas su Kauno miesto kameriniu ir Nacionaliniu Kauno dramos teatrais, lapkričio 29 dieną pakvietė žiūrovus pažvelgti į beribes žmogaus galimybes.

Festivalio programoje dalyvavo 7 neįgaliuosius atstovaujančios organizacijos iš Kauno, Vilniaus, Molėtų, Raseinių ir Lavėnų kaimo Pasvalio rajone. Festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino generalinis Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius (NKDT) Egidijus Stancikas, seimo narė Audronė Jankuvienė, „Kaunas 2022“ atstovė Agnė Burovienė ir Kauno miesto kamerinio teatro direktorė Jurga Knyvienė.

„Jautru ir oru matyti šį renginį mūsų teatro scenoje – vaidinate mums, o mes žiūrėdami jaučiame jūsų širdies dūžius teatrui. Pirmą kartą festivalis vyksta profesionaliame teatre. Tai rodo, kad augame, vyksta pokyčiai kultūrinėje bei socialinėje srityse, o teatro teritorijos ribos plečiasi. Tai artima ir svarbu mums kaip nacionalinei įstaigai, kuri ne vienerius metus eina prieinamumo įvairioms socialinėms grupėms didinimo keliu“, – sakė Egidijus Stancikas.

Seimo narė Audronė Jankuvienė ne tik pasidžiaugė renginiu, bet ir padėkojo festivalio „Repriza“ iniciatoriui, organizatoriui, režisieriui, pantomimos aktoriui Virginijui Bortkevičiui už jo tylų, bet didelį darbą, griaunantį abejingumo sieną bei keičiantį visuomenės požiūrį.

„Kaunas 2022“ atstovė ir buvusi ilgametė NKDT Vadybos skyriaus vadovė, prieinamumo didinimo projektų pradininkė Agnė Burovienė džiaugėsi, kad profesionalūs teatrai bei scenos menų įstaigos įsileidžia mėgėjų teatrus ir išreiškė viltį, kad 2020 metais „Repriza“ vyks Didžiojoje NKDT scenoje ir sulauks dar daugiau dalyvių bei žiūrovų dėmesio.

Festivalyje Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga pristatė Ernestos Žemaitytės solo pantomimos pasirodymą „Vonioje“ (rež. V. Bortkevičius).

Vilniaus dienos centras „Šviesa“ žiūrovams rodė spektaklį pagal Marlos Morgan knygą „Dykumos balsai“.

Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjungos teatro kolektyvas „Lašai“ pristatė poetinę-muzikinę kompoziciją „Himnas meilei“ pagal Sigito Gedos, Vytauto Mačernio ir Salomėjos Neries eiles.

Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos humoro grupė „Molėtuvka“ atvyko su pasirodymu „Iškritę iš nepradėtos knygos“.

Raseinių dienos centras ,,Vilties takas“ pristatė kūrinį pavadinimu ,,Metų ratas“, kuriame vaizdavo metų cikliškumą ir žmonių santykius su metų laikais.

Lavėnų socialinių globos namų atstovai surengė pasirodymą pagal Vytauto V. Landsbergio pjesę „Bunkeris“ ir poeto Kosto Kubilinsko autobiografijos ištraukas ir eilėraščius.

NKDT informacija

Akimirkos iš REPRIZA 2019

Donato Stankevičiaus nuotraukos

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content