Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Naujos Nacionalinio Kauno dramos teatro Meno tarybos pirmininkė Virginija Vitkienė linki išlaikyti tarptautiškumą ir lyderystę

Kovo 7 d. teatre į pirmąjį darbinį susitikimą susirinko naujoji teatro Meno taryba, kurią sudaro Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Saulius Čiučelis, Marius Karolis Gotbergas, Vilija Grigaitytė, Henrikas Savickis, teatrologė Lina Klusaitė, VDU profesorius, filosofas Gintautas Mažeikis, aktorius, režisierius Paulius Tamolė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė. Meno tarybos pirmininke išrinkta menotyros mokslų daktarė, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė ir Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje 2024 programos sudarytoja Virginija Vitkienė. Tarybos narius renka teatro kolektyvas, deleguoja generalinis teatro direktorius bei LR kultūros ministras.

Pirmojo susitikimo metu Meno tarybai buvo pristatyti 2024 m. repertuaro prioritetai, individualūs kūrėjų pasiūlymai. Su spektakliais ir projektais, kurie sudarytų teatro repertuarą, supažindino teatro meno vadovas Edgaras Klivis. Jo prioritetuose yra pasaulinės klasikos, šiuolaikinės dramaturgijos ir spektaklių skirtingoms auditorijoms sukūrimas.

Atsakingas Meno tarybos pirmininkės pareigas pradedanti eiti Virginija Vitkienė buvo ir praėjusios Meno tarybos narė, tad labai gerai jaučia teatro proveržį ir potencialą. „Su teatru glaudžiai bendradarbiavome kuriant Europos kūrybinės sostinės programą – Nacionalinis Kauno dramos teatras buvo vienas švyturinių partnerių, ženkliai prisidėjęs prie programos. Nauda buvo abipusė – tiek Europos kultūros sostinės programa turėjo turtingą profesionalaus teatro programą, tiek ir teatras, šios programos paskatintas, pradėjo koprodukcinę veiklą su užsienio teatrais, tame tarpe ne tik Europos, bet ir Kanados teatru, su Šiaurės šalių teatrinėmis įstaigomis. Manau, kad šis projektas buvo gera paskata tobulėti jaunosios ir vyresniosios kartos aktoriams, dirbant su užsienio režisieriais. Įvyko ir didelis teatro techninės komandos augimas, pavyzdžiui, Roberto Wilsono spektaklyje „Dorianas“ teko išbandyti ne tik labai aukštą profesionalumo kartelę, bet ir tapti spektaklio veikėjais. Manau, kad teatras yra labai gerame kelyje, atviras bendradarbiavimui su kitomis Lietuvos kultūros įstaigomis. Norėčiau pasidžiaugti jo iniciatyva surengti Kultūros forumą, skirtą aptarti perspektyvas po Europos kultūros sostinės metų. Ši teatro lyderystė pritraukė į Kauną profesionalus iš visos Lietuvos išgirsti, kaip kultūros įstaigos jaučiasi po tokių grandiozinių metų. Man yra garbė toliau dirbti taryboje, o būti jos pirmininke – dar didesnė atsakomybė ir stimulas prisidėti prie teatro tolimesnio sklandaus veikimo ir lyderystės. Norisi teatrui palinkėti ir toliau išlaikyti patikimumo ženklą tarptautiniame lygmenyje, išsaugoti norą bei ambicijas bendradarbiauti su kitais teatrais ir režisieriais“, – sakė V. Vitkienė.

Teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas džiaugiasi, kad Virginija Vitkienė eis teatro Meno tarybos  pirmininkės pareigas, nes yra plačių pažiūrų kultūros lauko profesionalė ir teatrą mato ne tik nacionalinėje plotmėje. Vadovas įsitikinęs, kad teatras ir toliau sėkmingai vystys nacionalinę programą: įtraukdamas teatro trupę, vykdys koprodukcijas, pasiūlys klasikos ir šiuolaikinės dramaturgijos pastatymų, pažinčių su naujais režisieriais, užtikrindamas skirtingų grupių žiūrovų poreikius.

NKDT informacija

Lucie Jansch, Donato Stankevičiaus, Mariaus Uldukio nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content