Nacionalinis Kauno dramos teatras

Nauji veidai ir vardai teatro trupėje

Sezonui įgaunant pagreitį, skubame pristatyti naujus trupės aktorius, kuriuos bus galima pamatyti premjerose ir jau pamėgtuose spektakliuose. Naujokų ketvertukas:

Goda Petkutė – Lietuvos teatro ir muzikos akademijos vaidybos magistrė, spėjusi apšilti Juozo Miltinio dramos teatre, sukurdama pagrindinį vaidmenį spektaklyje pagal F. Dostojevskij „Pažemintieji ir nuskriaustieji“. Praėjusią žiemą Goda užsuko į Nacionaliniame Kauno dramos teatre organizuotą režisieriaus Vido Bareikio „Žalgirių“ atranką. Aktorė juokauja, kad anksčiau nei pjesę, į rankas paėmė krepšinio kamuolį. Žaidimas virto Astos Kilytės vaidmeniu komedijoje „Žalgirės“, o visai netrukus Goda sutiko pasislėpti Fortūnos kostiume. Mačiusieji spektaklį „Hamletas“, supras, ką tuo norima pasakyti. Šį sezoną aktorė vėl parodė savo balsą ir veidą įkūnydama Šviesą spektaklyje „Žydroji paukštė“ pagal M. Maeterlincko pjesę, taip pat įsiliejo į spektaklį „Apsivalymas“, „Mechaninė širdis“ ir „Vargšų opera“. O jeigu jus persekioja mintis, kad šią žavią šviesiaplaukę matėte televizijoje, esate visiškai teisūs. Godai nėra svetimos televizijos kameros, – šiuo metu mergina kuria vilioklės Sandros vaidmenį televizijos seriale „Meilė gydo“.

Mantas Zemleckas – muzika ir teatras – du neatsiejami Manto arkliukai. Jau šešerius metus muzikuoja duete „Kamanių šilelis“. Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė – šio dueto puselės. Vaikinas groja ne tik akustine gitara, fleita, bet ir didžeridū…. Šiaurinės Australijos aborigenų pučiamuoju instrumentu. Na, o kaip aktorius Mantas dirbo su „Keistuoliu teatru“, režisiere Kamile Gudmonaite spektakliuose „Timonas“ bei „Sapnas“, Gintaro Varno režisuotame „Oidipo mite“ ir kituose. Nacionalinio Kauno dramos teatro žiūrovai jau netrukus Manto balsą (tenorą/baritoną) išgirs muzikiniame spektaklyje „Vargšų opera“, o visą aktoriaus talentų amplitudę pamatys būsimose premjerose „4“ bei „Apsnigtas Moljeras“. Ir dar apie balsą. Jis atpažįstamas ne tik „Kamanių šilelio“ kūrybos gerbėjams, bet ir vaikams. Matėte animacinį filmą „Galingasis 6“ ir įsiminėte berniuką Hiro? Jau nebe paslaptis – tai Manto įgarsintas personažas.

Arnas Ašmonas ir Gytis Laskovas

Šiuos jaunuosius aktorius galima pristatyti duetu. Kodėl? Pirmiausia, jie abu yra LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) vaidybos bakalaurai, režisieriaus Gintaro Varno auklėtiniai. Vaikinai į Kauno teatrą atvyko su visai nemažu kūrybiniu bagažu. Arnas ir Gytis sukūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rodomame spektaklyje „Oidipo mitas“ ( rež. G. Varnas), visai neseniai pristatė premjerą „Pagalvinis“ Kauno miesto kameriniame teatre, kurį režisavo kurso vadovas. Dar studijų metais buvo pakviesti į K. Gudmonaitės režisuotus spektaklius „Timonas“ bei „Sapnas“, taip pat „Apsėdimas“ pagal F. Dostojevskij „Broliai Karamazovai“ vaidino diplominiuose spektakliuose „Keletas tikslių polaroidinių nuotraukų“, „Butas 50“. Ir tai dar ne visas sąrašas. Vaikinai nelenktyniauja, kuris daugiau. Bent jau kol kas.

Arno debiutas Kaune – saldus – jis įkūnija Cukrų „Žydrojoje paukštėje“, o Gyčio – malonus – jam teko Namų malonumo personažas tame pačiame spektaklyje. Šį sezoną vaikinų laukia vaidmenys būsimose premjerose: abu išvysime spektaklyje „4“, „Apsnigtas Moljeras“, o Arną – spektaklyje „Natanas Išmintingasis“.

 

Arnas Ašmonas

Gytis Laskovas

NKDT informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content