Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Nacionalinis Kauno dramos teatras pradėjo sezoną: į „Pero Giunto “ premjerą rinkosi garbūs svečiai

Rugsėjo 17 dieną Nacionalinio Kauno dramos teatro fojė prisipildė žiūrovų ir teatralų – Didžiojoje scenoje įvyko pirmoji tarptautinio sezono premjera – H. Ibsen „Peras Giuntas“.

Pirma kartą Lietuvos dramos teatro scenoje H. Ibseno pjesę pristatė menininkų iš Vengrijos ir Lietuvos komanda. Spektaklio kūrybinė komanda – Vengrijoje gerai žinomas režisierius ir aktorius Csaba Polgár, dramaturgas Ármin Szabó- Székely, scenografė ir kostiumų dailininkė Lili Izsák, kompozitorius Tamás Matkó. Vaidmenis spektaklyje sukūrė NKDT aktoriai: Dainius Svobonas, Dovydas Pabarčius, Kamilė Lebedytė, Eglė Mikulionytė, Martyna Gedvilaitė, Kęstutis Povilaitis, Gintautas Bejeris, Artūras Sužiedėlis.

Į išskirtinę premjerą atvyko Respublikos prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis, Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, SDG (Saugaus darbo garantas) įmonių grupės vadovai Rūta ir Eduardas Jasai, „Kaunas Jazz“ vadovas Jonas Jučas, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta, režisierius Julius Dautartas ir daugelis kitų kviestinių svečių.

Kultūros ministras S. Kairys su žmona. A. Staniulio nuotr.
NKDT gen. direktorius E. Stancikas ir Kauno miesto meras V. Matijošaitis su gyvenimo drauge V. Raupelio nuotrauka
Kauno rajono meras V. Makūnas
Svečiai. A. Staniulio foto

Dviejų dalių sceninis veiksmas sudėliotas kelio filmo stilistika. Pagrindinis herojus Peras Giuntas vaizdo kamera fiksuoja vaizdus, vėliau peržiūri savo kelionių retrospektyvą. Spektaklio kūrėjai siūlo įsivaizduoti Perą Giuntą, svajojantį apie neeilinius žygius ne norvegiško miško trobelėje, trolių apsupty, bet aplinkoje, įkvėptoje devintojo dešimtmečio pabaigos. Šis spektaklis – tai pasakojimas apie prieštaravimus tarp gabumų ir siekių, norų ir galimybių, apie savęs paieškas, apie maištą prieš tau skirtą likimą, apie laisvę ir jos ribas, atsakomybę ir visa apimančią meilę, apie kovą su troliais, kurie iš tiesų slypi kiekvieno iš mūsų viduje, užrakina mus infantilumo narve, trukdo surasti save ir įprasminti savo gyvenimą.

Susidūrimas su galingu ir norvegišku „Faustu“ tituluojamu kūriniu C. Polgár nebe pirmas – jis yra sukūręs Pero Giunto vaidmenį ir paruošęs interaktyvų spektaklį jaunimui Vengrijoje.

Spektaklio kūrybinė komanda iš Vengrijos ir direktoriaus pavaduotoja rinkodarai A. Burovienė. V. Raupelio nuotrauka
Švietimo ir sporto ministrė J. Šiugždienienė . M. Uldukio foto
A. Staniulio foto
A. Staniulio foto
Diskusija po spektaklio. M. Uldukio nuotr.

NKDT informacija

Premjeros svečių nuotraukų galerija

Mariaus Uldukio ir Andriaus Staniulio nuotraukos

Nuotraukų galerijos portaluose:

Zmones.lt T. Biliūno:

Kauno diena.lt V. Raupelio

Kas vyksta Kaune Roko Tenio.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content