Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Nacionalinis Kauno dramos teatras metus palydėjo premjera ir paroda

Seniausias Lietuvoje Nacionalinis Kauno dramos teatras kauniečius pakvietė į jau paskutinę šių metų premjerą, o kartu – ir į aktorių portretų parodos „O koks tu, kai nevaidini?“ atidarymą. Tai – ne tik metų slenkstis, tačiau ir teatro, šiemet mininčio 98-uosius metus, gimtadienis.

Baigiasi metai, kai atkurtoji Lietuva minėjo ir šventė savo šimtmetį. Nacionalinis Kauno dramos teatras ir režisierius Agnius Jankevičius pristatė naujausią savo spektaklį „Šventė“, kuriame vietoj iškilmingo patoso siūlo savitą požiūrį į valstybės jubiliejų, lietuviškos dramaturgijos klasiko Juozo Grušo kūrybą, artimo meilę, iš kartos į kartą perduodamas baimes bei kaltes. „Kai nėra meilės žmogui, belieka mylėti tėvynę“, – teigia režisierius. „Sveikinime ne tik susirinkusius į premjerą, parodos atidarymą, bet į Lietuvos profesionalaus teatro 98 gimtadienį. Ši medžiaga (spektaklio), kurią inspiravo trys J.Grušo novelės, pažadina mumyse gilų intelektualų mąstymą, ji – apie mūsų daromas kiaulystes ne abstrakčiai Lietuvai, bet šalia esantiems žmonėms, kurie ir sudaro Lietuvą. Patys artimiausi žmonės ir yra mūsų pasaulio pradžia ir mūsų pasaulio pabaiga“, – kalbėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas. Prieš premjerą pristatyta teatro aktorių portretų paroda „O koks tu, kai nevaidini?“, kurios autorius – fotomenininkas Dainius Ščiuka.

„Iki spalio mėnesio, kai fotografavau aktorius, nebuvau didelis šio teatro lankytojas, tačiau po to negalėjau neapsilankyti. Buvo labai smagu artimiau susipažinti su aktoriais, pabandyti suprasti, kokie jie žmonės, asmenybės ne scenoje. Man tai buvo didžiulis iššūkis“, – pristatydamas parodą ir išleistą leidinį su aktorių portretais kalbėjo D.Ščiuka. Paroda Nacionaliniame Kauno dramos teatre veiks iki sausio pabaigos.

Jurgita Lieponė

Mariaus Vizbaro/15min nuotr.

Šaltinis: www.15min.lt

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content