Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Nacionalinio Kauno dramos teatro ir Slovėnijos kūrėjų pajėgos kuria spektaklį ELEKTRA

Repeticijų salėje vyksta judesio trenažai ir pjesės skaitymai – taip savo kūrybinę kelionę pradeda šiuolaikinis pastatymas „Elektra“ pagal Sofoklio, Euripido, Eschilo tekstus. Trylikos aktorių kolektyvą  į premjerą veda vienas įdomiausių ir perspektyviausių Slovėnijos teatro režisierių JAŠA KOCELI, kuriam talkina gausi menininkų komanda iš Slovėnijos. Premjera numatyta 2020 m. kovo 25,  26 d. Didžiojoje scenoje.

Apie režisierių Jaša Koceli

Baigęs teatro režisūros ir sociologijos studijas Liublianos universitete, Jaša Koceli dažnai kuria projektus, kuriuose sujungia skirtingus tekstus arba tekstus rašo pats.

Menininkas yra sukūręs penkiolika skirtingo žanro pastatymų gimtinėje. Taip pat savo kūrybinę kelionę tęsia ir užsienyje, – pernai režisavo spektaklį  „5boys” pagal Simona Semenič pjesę Vengrijoje, „Weöres Sándor“ teatre, na, o dabar visą save atiduoda debiutui Lietuvoje, kurdamas spektaklį Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Vienas paskutiniųjų J. Koceli darbų – W. A. Mozarto opera „Užburtoji fleita“ Slovėnijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2018 m. kūrėjas režisavo pirmąjį pastatymą pagal Euripido pjesę „Trojietės“ Slovėnijoje, kurio premjera įvyko Slovėnijos nacionaliniame teatre Nova Gorica. Šis spektaklis atidarė 2019 m. vasarą vykusį tarptautinį senosios graikų dramaturgijos festivalį Kipre.

Jaša Koceli sėkmingai  laviruoja skirtingais žanrais: jis kuria dramos interpretacijas ir operas. Pirmoji režisuota opera – „Julka and Janez“ („Julka ir Janez“) pagal kompozitorių Jan Gorjanc ir Svetlana Slapšak, įvyko Slovėnijos nacionaliniame operos ir baleto teatre Liublianoje 2017 m.

Menininkas yra pastatęs keturis spektaklius „Glej Theatre“ – naujausias – „Psycho“ („Pamišėlis“) pagal Davorin Lenko pjesę 2019 m., porą spektaklių Liublianos miesto teatre („Café Dada“ ir „Breathless: Now“), režisavo Liublianos lėlių teatre („Litlle Queens“ („Mažosios karalienės“) pagal Evą Mahkovic ir „Nellie Goodbye“ („Viso gero, Nellie“) pagal Lutz Hübner, Slovėnijos nacionaliniame dramos teatre pristatė spektaklį „Pomona“ pagal Alistair McDowall, slovėnų dramą „An ivent in the town of Goga“ („Įvykis Gogos mieste“) pagal Slavko Grum, dirbo „Novo Mesto“ ir „BiTeater“ teatruose.

Yra save išbandęs ir šviesų dizainerio pozicijoje – buvo trijų baleto spektaklių „Symphony of sorrowful songs“ ir „Heartmeat“ Slovėnijos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei „Dictionary of the Khazars: Dream Hunters“ Belgrado Nacionaliniame teatre bendrakūrėjas.

Režisūrinio kelio pradžioje Jaša Koceli dirbo su žinomais Slovėnijos režisieriais Dušan Jovanović, Janezu Pipan, Ivica Buljan ir Tomažu Pandur.

Režisierius Jaša Koceli

Apie pasirinkimą

Paklaustas, kodėl pastatymo Kaune pagrindu pasirinko antikinius tekstus, režisierius sakė: „Yra begalės stiprių archetipų senovės graikų tekstuose, kurie žavi ir kelia man iššūkius. Jie reikalauja stiprios interpretacijos, tad „Elektra“ sukosi mano galvoje ištisus metus. Man ji pirmiausia yra laukianti moteris. Elektros laukime įkalinta depresija, prievarta, galimybių stoka, vaikystės prisiminimai, sudužę sapnai. Elektra yra ne tik antikinės graikų dramos personažas, bet ir šiuolaikinės kovojančios moters simbolis. Tai yra istorija apie laukimą, kuris gali transformuoti žmogų.

Jos laukimas beviltiškas ir kupinas nerealizuotų impulsų, neišnaudoto potencialo. Išsilaisvindama jos energija gali virsti smurtu ir nenuspėjamomis aistromis, ji gali tapti ir didžia keršytoja ar nesustabdoma kovotoja. Ji yra jėga, suvienijanti žmones pokyčiams. Tai pasakojimas apie tai, kuo žmogų gali paversti nepakeliamas laukimas. Mane traukia stiprios moters personažai, nes aš tikiu, kad egzistuoja savotiška paralelinė žmonijos istorija, skaitoma iš moterų akių. Tai lyg dialogas tarp mūsų, gyvųjų, ir mūsų protėvių šešėlių.“

Iš kairės: Darjan Mihajlovic Cerar, Branka Pavlic, Tajda Podobnik, Jasa Koceli, Miha Petric, David Andrej Francky, Mankica Kranjec

Spektaklio kūrybinė komanda:

Scenografas – Darjan Mihajlovič Cerar

Kostiumų dailininkė –Branka Pavlič

Šviesų dailininkas – David Andrej Francky

Kompozitorius – Miha Petric

Choreografė – Tajda Podobnik

Teksto redaktorė – Daiva Čepauskaitė

Vaidina aktoriai Greta Šepliakovaitė (Elektra), Jūratė Onaitytė (Leda), Daiva Rudokaitė (Klitemnestra), Tomas Erbrėderis (Egistas), Ričardas Vitkaitis (Agamemnonas), Povilas Jatkevičius (Orestas), Deividas Breivė (Piladas), Kamilė Lebedytė, Jurgita Maskoliūnaitė, Saulė Sakalauskaitė, Ieva Stašelytė, Aistė Zabotkaitė, Roberta Sirgedaitė (choras).

Bilietai

Su choreografe Tajda Podobnik

Trenažo akimirka

Pjesės skaitymas

Kostiumų dailininkė Branka Pavlič

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content