Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Mūsų kūrėjus aplankė FORTŪNA

Šiandien, kovo 26 d. Kauno miesto rotušėje iškiliausiems miesto teatralams įteikti tradiciniai „Fortūnos“ apdovanojimai. Aidint plojimams ištarti geriausių 2014 m.  kūrėjų vardai.

„Fortūnos“ apdovanojimai atiteko:

NKDT aktoriui Dainiui Svobonui – už Kiurmano vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (rež. Gintaras Varnas) ir už Žygimanto Augusto vaidmenį spektaklyje „Barbora“ (rež. Jonas Jurašas). Atsiimdamas sparnuotą statulėlę aktorius neslėpė, kad ši akimirka yra labai džiugi.

Taip pat deivė Fortūna buvo palanki režisieriui Artūrui Areimai  – už provokuojančią režisūrą. Patiksliname, kad po žodžiu „provokuojantis“ slepiasi spektaklis „Kartu“ pagal S. Žadano romaną „Depeche Mode“.  Dar viena – padėkos „Fortūna“ už nuopelnus Lietuvos teatrui skirta režisieriui Jonui Jurašui. Šį sezoną pradėjo jo režisuota premjera „Barbora“ pagal J. Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“.

„Fortūnos“ diplomai:

Aktorei Jūratei Onaitytei – už Motinos vaidmenį spektaklyje „Aušros pažadas“ (rež. Agnė Sunklodaitė), taip pat aktoriui Sauliui Čiučeliui – už Šuvos vaidmenį spektaklyje „Kartu“ (rež. Artūras Areima) ir Juokdario vaidmenį spektaklyje „Barbora“ (rež. Jonas Jurašas) bei aktorei Eglei Špokaitei – už Karalienės Izabelės vaidmenį spektaklyje „Ričardas II: Post factum“ (rež. Artūras Areima, VšĮ Teatras „Mens publica“) ir Antuanetės vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (rež. Gintaras Varnas).

Kūrėjų darbus vertino „Fortūnų“ komisija: komisijos pirmininkė, teatrologė Ina Pukelytė,  muzikologė Gražina Dainauskienė, choreografas Aleksandras Jankauskas, teatrologas Edgaras Klivis, teatrologė Kristina Steiblytė.

„Fortūnų“ komisijos apdovanojimus pratęsę Jaunųjų teatro kritikų apdovanojimai – menininko Povilo Ramanausko darbai.  Teatrologė Deimantė Stankevičiūtė-Stankuvienė išvardijo visą būrį NKDT kūrėjų;

Metų režisierius – Gintaras Varnas už spektaklį „Biografija:vaidinimas“ (NKDT)

Geriausias metų aktorius – Dainius Svobonas – už Kiurmano vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (NKDT)

Geriausia metų aktorėEglė Špokaitė  už Antuanetės vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (NKDT )

Metų scenografasGintaras Makarevičius už scenografiją spektakliui „Biografija: vaidinimas“ (NKDT) ir „Grafas Montekristas“ (KVMT)

Metų video menininkasRimas Sakalauskas už audiovizualinius efektus spektakliui „Kartu“ (NKDT)

Visas apdovanotojų sąrašas www.kamane.lt

Fortūna2015

D. Stankevičiaus nuotr. 

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content