Nacionalinis Kauno dramos teatras

Minint Teatro dieną išdalyti „Auksiniai scenos kryžiai“

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, profesionaliojo scenos meno premijos laureatams buvo įteiktos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), visiškai tuščioje salėje. Apdovanojimų ceremoniją vedė LRT Klasikos vadovas Julijus Grickevičius, apdovanojimus teikė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Šių metų „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos tema – džiazas – atliepianti pandeminius metus, reikalavusius iš scenos menininkų visapusiškų prisitaikymų ir improvizacijos; renginio režisierius – Gediminas Šeduikis. Pusantros valandos trukusiame renginyje šiemet vietoj tradicinių teatrinių pasirodymų skambėjo vien koncertiniai numeriai: baltarusių sopranas Margarita Levchuk atliko Miuzetės valsą ir Giacomo Puccini operos „Bohema“, solistų Daivos Starinskaitės, Lino Adomaičio, Giedrės Kilčiauskienės, Manto Jankavičiaus bei duetų Kotrynos Juodzevičiūtės ir Jurgio Brūzgos, Monikos Pleškytės ir Rafailo Karpio pasirodymai, baleto artistės Julijos Stankevičiūtės atlikta choreografinė kompozicija.

Padėkos premija ir atminimo ženklas – „Auksinis scenos kryžius“ – už ilgametį indėlį į scenos meną įteiktas dailininkei, grafikei ir scenografei Janinai Malinauskaitei, sukūrusiai daugiau kaip 100 scenovaizdžių (taip pat ir kostiumų) dramos ir operos spektakliams. Autorė dirbo su daugiau kaip 40 režisierių, daugiausia kaip vyriausioji dailininkė Kauno dramos ir Kauno muzikiniame teatruose. Taip pat sukūrė taikomosios grafikos kūrinių teatrui – plakatų, spektaklių programėlių.

Janina Malinauskaitė. T. Kaunecko nuotr.

Už naujų sceninės išraiškos formų paieškas „Boriso Dauguviečio auskaro“ laureatą tradiciškai paskelbė režisieriaus proanūkis, aktorius Darius Meškauskas. Apdovanojimas skirtas už socialinės ir meninės drąsos jungtį spektaklio „Kvėpuojame drauge“ kūrėjams (Lietuvos rusų dramos teatras).

—–

NOMINACIJŲ IR NOMINANTŲ SĄRAŠAS (LAUREATAI PAŽYMĖTI RYŠKESNIU ŠRIFTU):

Režisūra 

Antanas OBCARSKAS už spektaklius „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Batsiuviai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“) 

Krystian LUPA už spektaklį „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Dalius ABARIS už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) 

Moters vaidmuo 

Aistė ZABOTKAITĖ už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) 

Danutė KUODYTĖ už auklės Veros vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Viktorija KUODYTĖ už Svetos Salmanovos vaidmenį spektaklyje „Žmogus iš žuvies“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Aistė Zabotkaitė. Tomo Kaunecko nuotr.

Vyro vaidmuo 

Vytautas ANUŽIS už Franko Bertono vaidmenį spektaklyje „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) 

Matas DIRGINČIUS už Benua vaidmenį spektaklyje „Žmogus iš žuvies“ ir Maksimiliano Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Sergejus IVANOVAS už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Aktorių ansamblis 

Aktorių ansamblis spektaklyje „Irano konferencija“ (Juozo Miltinio dramos teatras) 

Aktorių ansamblis spektaklyje „Kvėpuojame drauge“ (Lietuvos rusų dramos teatras) 

Aktorių ansamblis spektaklyje „Respublika“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Münchner Kammerspiele)

Scenografija 

Lauryna LIEPAITĖ už scenografiją spektakliams „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Batsiuviai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“) 

Fabien LÉDÉ už scenografiją spektakliui „Respublika“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Münchner Kammerspiele)

Sigita ŠIMKŪNAITĖ ir Dalius ABARIS už scenografiją operai „Skrajojantis olandas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Spektaklis „Batsiuviai”

Vaizdo projekcijos 

Mikas ŽUKAUSKAS už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Adomas GUSTAINIS ir Karol RAKOWSKI už vaizdo sprendimus spektakliui „Respublika“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Münchner Kammerspiele) 

Gediminas VANSEVIČIUS, Dinas MARCINKEVIČIUS ir Paulius OFICEROVAS už vaizdo sprendimus spektakliui „Už geresnį pasaulį“ (Artūro Areimos teatras) 

Muzika spektakliui 

Arturas BUMŠTEINAS už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“ (Valstybinis jaunimo teatras) 

Antanas JASENKA už muziką šokio spektakliui „Begalybės“ (Kauno šokio teatras „Aura“) 

Andrius ŠIURYS už muziką vizualiniam gyvos muzikos spektakliui „Kafka Insomnia“ („Kosmos Theatre“ ir Kauno miesto kamerinis teatras) 

Solistė 

Joana GEDMINTAITĖ už Anos Bolenos vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Asmik GRIGORIAN už Polinos vaidmenį operoje „Lošėjas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Inesa LINABURGYTĖ už Bobulytės vaidmenį operoje „Lošėjas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Solistas 

Vladimiras PRUDNIKOVAS už Generolo vaidmenį operoje „Lošėjas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Tadas GIRININKAS už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Almas ŠVILPA už Olando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) 

Choreografija 

Erika VIZBARAITĖ už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“ 

Maciej KUŹMIŃSKI už choreografiją šiuolaikinio šokio spektakliui „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) 

Robert BONDARA už choreografiją šokio spektakliui „Faustas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) 

Šokėja 

Marija IVAŠKEVIČIŪTĖ už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras) 

Oleksandra BORODINA už Margaritos vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) 

Kristina GUDŽIŪNAITĖ už Žizel vaidmenį balete „Žizel“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Šokėjas 

Niels CLAES už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) ir „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras) 

Romanas SEMENENKO už Fausto vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) 

Genadij ŽUKOVSKIJ už Alberto vaidmenį balete „Žizel“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Jaunoji menininkė / Jaunasis menininkas 

Dramaturgas Laurynas ADOMAITIS už dramaturgiją spektakliui „Alisa“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) 

Operos solistas Paulius PRASAUSKAS už Lordo Rošforo vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) 

Režisierė Eglė ŠVEDKAUSKAITĖ už spektaklio „Žmogus iš žuvies“ režisūrą (Valstybinis jaunimo teatras) 

Spektaklis vaikams ir jaunimui 

„Didysis sprogimas“ (režisierius Zvi SAHAR, Klaipėdos lėlių teatras ir Itim Ensemble) 

„MŠ“ (režisierius Andrius ŽIURAUSKAS, Kauno valstybinis lėlių teatras) 

„Pasaulėliai“ (režisierė Birutė BANEVIČIŪTĖ, Kauno valstybinis lėlių teatras) 

Pandemijai atsparus teatras 

Teatrinė instaliacija „fabrica“ (kūrinio autoriai: Naubertas JASINSKAS, Tadas ČERNIAUSKAS ir Gintaras SODEIKA, Jono Meko vizualiųjų menų centras) 

Internetinė (anti)utopija „#PROTESTAS“ (režisierius Žilvinas VINGELIS, „Kosmos Theatre“) 

Opera „Tarnaitė ponia“ (režisierius Gediminas ŠEDUIKIS, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

—–

„Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Boriso Dauguviečio auskaro“ apdovanojimais siekta įvertinti 2020 m. profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Siūlymus skirti premijas vertino komisija, sudaryta iš devynių teatro, šokio, dailės ir muzikos ekspertų: Margarita Alper, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva, Janina Stankevičienė ir Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.

LNOBT surengtos „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos autoriai – režisierius Gediminas Šeduikis, scenarijaus autorius Mindaugas Nastaravičius, muzikinės koncepcijos autorius Ričardas Šumila, choreografas Martynas Rimeikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, vaizdo projekcijų kūrėjas Linartas Urniežis, prodiuseris Artūras Alenskas.

Profesionaliojo scenos meno premijų steigėja – Kultūros ministerija, „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų rėmėja – Asociacija LATGA.

—–

„Menų faktūros“ informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content