Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Mezgasi bendradarbiavimas su Latvijos Dailės teatru

Pastaraisiais metais, ypač „Kaunas-2022“ programos įgyvendinimo periodu Nacionalinis Kauno dramos teatras įgyvendino ne vieną reikšmingą tarptautinę koprodukciją. Kartu su interaktyvaus teatro „PYL: Participate in Your Life“ tinklu (Norvegija, Lietuva, Vengrija, Islandija) sukurtas spektaklis jaunimui „Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset“ (rež. H. Brinchmann), su „Porte Parole“ teatru iš Kanados įvyko spektaklio „Kauno asamblėja“ (rež. Chris Abraham) premjera. Didelių kūrybinių sumanymų išsipildymu tapo koprodukcija su Diuseldorfo teatru D‘Haus– Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“.

Šioje puokštėje ir 2022 m. koprodukcija „Frankenšteino kompleksas“ su Latvijos teatru „Dirty Deal“ bei režisieriumi Valters Silis. Jau po šios premjeros svarstyta apie bendradarbiavimo su Latvijos teatrais ir menininkais tęstinumą.

Šiemetinėje Tarptautinėje teatrų konvencijoje Rumunijoje atnaujinta pažintis su Latvijos Dailės teatro vadovybe lėmė norą ieškoti koprodukcijų galimybių su didžiausiu Latvijos teatru. Šį savaitgalį teatre lankėsi šio teatro atstovai: teatro režisierė Diāna Kaijaka, dramaturgas Matīss Gricmanis ir tarptautinių projektų prodiuserė Dārta Ceriņa.

Teatro meno vadovas Edgaras Klivis, atidžiai sekantis latvių teatro panoramą kaip teatrų festivalių komisijos narys ar teatro konferencijų dalyvis, kartu su generaliniu teatro direktoriumi Egidijumi Stanciku, pavaduotoja rinkodarai Agne Buroviene bei dramaturge Daiva Čepauskaite ir svečiais aptarė bendradarbiavimo formas: bendrus pastatymus, teatro dramaturgų kūrinių apsikeitimą ir kt.

NKDT informacija

Nuotraukoje svečiai iš Latvijos, generalinis teatro direktorius E. Stancikas, meno vadovas E. Klivis ir  Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content