Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Menas ir mokslas – koja kojon: bendradarbiaus Nacionalinis Kauno dramos teatras ir KTU

Menas ir mokslas, technologijos – žengia koja kojon. Šią tiesą patvirtino Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Kauno technologijos universitetas (KTU), pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Teatras ir universitetas kartu ieškos glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio, bendradarbiaus rengiant ir įgyvendinant mokslinių tyrimų, žmogiškųjų išteklių ir kitų sričių projektus, kvies dalyvauti vieni kitų renginiuose.

KTU pastaraisiais metais aktyviai ieško artimesnio kontakto ir inicijuoja bendras veiklas su kultūros organizacijomis, menininkais, netradicinėse miesto erdvėse rengia tarpdisciplinines parodas. Bendradarbiaujant su Kauno paveikslų galerija buvo surengta lauko paroda „#Artech – mokslas ar menas? Spręsti tau“, ant buvusio prekybos centro „Merkurijus“ statybvietę juosiančios tvoros Laisvės alėjoje – paroda „Už kiekvienos technologijos – kūryba“.

Universitetas technologinėmis konsultacijomis ir sprendimais prisidėjo ir prie šio sezono Nacionalinio Kauno dramos teatro premjeros – mokslinės fantastikos spektaklio „Ryšys“ – kūrimo. Ryšys su teatru nėra atsitiktinis – KTU veikia teatro studija „44“.

Spektaklio „Ryšys“ stop kadras

„Universitetas – tai ne tik technologijos, kaip ir teatras – ne tik vaidyba. Sakome, kad už kiekvienos technologijos – žmogus, o tai reiškia ir kūrybą, meninę raišką, filosofiją. Technologijos nėra taip toli nuo meno, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes mokslas ir kūryba neatsiejami. Labai džiaugiamės užsimezgusiu bendradarbiavimu su Nacionaliniu Kauno dramos teatru ir neabejojame šios įdomios partnerystės perspektyvomis ir sėkme. Tikime, kad veikdami išvien prisidėsime prie visuomenės edukacijos“, – sako KTU rektorius Eugenijus Valatka.

„Pritardamas gerbiamam rektoriui, galiu papildyti, kad mokslo ir kūrybos dermė mums labai svarbi, o teatro menas tampa tarpdisciplininis. Analizuodami kūrinį, medžiagą mes ieškome problematikos, o mokslas problematiką identifikuoja, tad bendradarbiaudami mes galime visuomenei pristatyti problemos sprendimą. Kurdami naujus pastatymus vis dažniau susiduriame su poreikiu perprasti išmaniąsias technologijas, ieškoti sudėtingų technologinių sprendimų. Labai oru, kad teatras turi partnerį, kurio sukaupta mokslinė praktika, ugdomi talentai – kūrėjai ir išradėjai – prisideda prie teatro pastatymų. Mes jaučiame poreikį neatsilikti nuo mokslo naujovių ir jas įvilkti į aukščiausios prabos meninę formą“, – teigia generalinis teatro direktorius Egidijus Stancikas.

Spektaklio scena

Kauno technologijos universitetas (KTU), kilęs iš 1922 m. įkurto Lietuvos universiteto, yra lyderiaujantis plačios aprėpties universitetas, glaudžiai bendradarbiaujantis su verslu. KTU vykdomos inžinerijos, technologijos, fizinių, humanitarinių, socialinių mokslų ir menų krypčių tarptautinio lygio studijos ir moksliniai tyrimai. Universitetas taip pat įneša savo indėlį į šalies gyvybingumą ir jos darniąją ekonominę, socialinę ir kultūrinę, žiniomis grįstą, plėtrą.

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) – seniausias profesionalus teatras Lietuvoje, veikiantis nuo 1920 m. gruodžio 19 dienos. Per ilgus gyvavimo metus, derindamas klasikines tradicijas bei kūrybinius proveržius ir inovacijas, subrandino ištisas Lietuvos aktorių, režisierių kartas bei kūrybinį palikimą. NKDT nuosekliai vykdo edukacinę veiklą, bendradarbiauja su kūrėjais iš užsienio, turi vieną didžiausią aktorių trupę Lietuvoje. Teatras nuolat atnaujina savo techninę bazę, investuoja į darbuotojų tobulėjimą, sudarydamas sąlygas ambicingiems kūrybiniams projektams.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content