Nacionalinis Kauno dramos teatras

Fortepijono dramos

Didžioji scena

„Mechaninė širdis“ žadins žiūrovų fantaziją (video)

Sausio 31 d. pakviesime į pirmąją 2015 m. premjerą – M. Malzieu „Mechaninė širdis“, kurią režisuoja Artūras Areima. Prancūzų muzikanto ir rašytojo  Mathias Malzieu romanas teatro scenoje atgimsta… steampunk’o stiliumi. XIX a. siekianti istorija apie berniuką su mechanine širdimi įkvėpė kūrėjus pasitelkti būtent šią stilistiką – krumpliaračiais ir laikrodžio mechanizmais dekoruotus kostiumus, skraidančias dekoracijas…

Romanas „Mechaninė širdis”  prieš keletą metų išverstas į lietuvių kalbą ( leidykla „Obuolys” ). Kūrinį vertusi teatrologė  Ina Pukelytė sako, jog ši sceninė versija turėtų patikti fantastikos mylėtojams.  Jai antrina  ir pjesę pagal romaną parašiusi dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė: „Tai – fantastinė kelionė į meilės pasaulį”.

Pagrindinis režisieriaus Artūro Areimos tikslas –   priminti žiūrovams, kad fantazija yra gyva ir labai norint, pasaulį galima apkeliauti su riedlente. „ Kaip kino režisieriaus Terry Gilliamo  filmus  „Barono Miunchauzeno nuotykiai“, „Daktaro  Parnaso fantazariumas” , taip ir šį spektaklį, gali žiūrėti vaikai ir  suaugę. Mažesnieji supras vieną spektaklio liniją, o vyresnieji – kitą “, – teigia režisierius.

Kūrėjai tikisi, kad šis spektaklis ras kelią į įvairaus amžiaus žiūrovų širdis, todėl yra skiriamas visai šeimai. Tiesa, kai kuriuos siužeto epizodus siūloma stebėti ne mažesniems negu 10 metų žiūrovams.

“Mechaninė širdis” –   nepaprasta istorija apie berniuką Džeką, kuriam gimstant nuo šalčio sustoja širdis. Žiniuonė išgelbsti jo gyvybę, įmontuodama laikrodžio mechanizmą. Naujoji širdis plaks, jei tik Džekas sugebės atsispirti stipriems jausmams, tokiems kaip neapykanta ar meilė. Bet ar įmanoma nepamilti? Tokį iššūkį sukelia susitikimas su gražuole dainininke Akasija. Kelionėje pas mylimąją  jaunuolis atranda patį save.

 

Rido Beržausko vaizdo siužetas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content