Nacionalinis Kauno dramos teatras

LIŪDNĄ DIEVĄ žiūrėjo moksleiviai iš Izraelio

30 moksleivių iš įvairių Izraelio miestų, šalies ambasadorių, lankėsi Lietuvoje. Vizitą iniciavo ir organizavo Izraelio ambasada Vilniuje kartu su Izraelio užsienių reikalų bei Švietimo ministerija.

Savaitę trukusioje svečių kelionės programoje – susitikimai su Kėdainių, Anykščių, Vilniaus, Švenčionių ir Kauno mokyklų mokinaisi bei apsilankymai kultūriniuose ir šviečiamuosiuose renginiuose. Jaunuoliai susipažino su Lietuvos istorija –  bendra tai, kad abiem šalims teko kovoti dėl savo nepriklausomybės, ir žydiškuoju paveldu.

Svečiai iš Izraelio ir Kauno A. Puškino gimnazijos moksleiviais atvyko ir į Nacionalinį Kauno dramos teatrą pasižiūrėti spektaklio „Liūdnas Dievas“ (rež. I. Paliulytė). Spektaklyje pasakojama apie žydų kilmės lenkų rašytojo, gydytojo ir humanisto Janušo Korčako ir globojamų našlaičių namų auklėtinių likimą gete.

Pasibaigus spektakliui, publiką ir gausią spektaklio trupę, kurioje vaidina būrys mokyklėlės „Mano teatras“ auklėtinių, pasveikino Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Garbingas svečias akcentavo, kad šį spektaklį žiūrėjo antrą kartą, – pirmasis jo apsilankymas sutapo su tarptautine holokausto aukų atminimo diena beveik prieš metus, o dabartinis – su šiuo projektu ir neseniai praėjusia Lietuvos žydų genocido diena.

Ambasadorius akcentavo, kad kalbant apie švietimą ir istoriją – teatras yra puiki edukacinė priemonė, norint pasimokyti iš praeities. Svečias padėkojo Nacionalinio Kauno dramos teatro direktoriui Egidijui Stancikui už šiltą priėmimą. Atsakydamas į padėką, direktorius patikino, kad šis spektaklis tampa bendrystės tiltu, o matyta istorija įsirašo visų širdyse kaip mūsų istorija. Ambasadoriaus prašymu moksleivė iš Izraelio visiems susirinkusiems padainavo dainą jidiš kalba.

Po spektaklio pakalbinti jaunuoliai pripažino, kad spektaklis „Liūdnas Dievas“ sukėlė stiprias emocijas, kurias net sunku apibūdinti, o tai, kad matytas reginys vyko lietuvių kalba suteikė dar daugiau tikrumo ir patvirtinimo, kad ši tema yra svarbi visiems.

Jaunuoliai, kurių prosenelių šeimas yra palietęs holokaustas, akcentavo, kad matytas spektaklis skatina mąstyti apie žmonijos padarytas klaidas ir daugiau jų nekartoti.

NKDT informacija

Rido Beržausko vaizdo siužetas

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content