Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kultūros forumas

Lietuviškoji Antigonė

Didžioji scena

Veidas/Visage

  • Filosofo Emmanuelio Levino tekstai teatro scenoje

Didžioji scena

„Lietuviškoji Antigonė“: renginys skirtas aktorės Rūtos Staliliūnaitės 85-ajam gimtadieniui paminėti ( 01 31d.) VIETŲ NEBĖRA

Sausio 31 dieną 18 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje vyks renginys, skirtas aktorės Rūtos Staliliūnaitės 85-ajam gimtadieniui paminėti ir Justino Lingio dokumentinio filmo „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“ peržiūra

Garsi ir žinoma aktorė Rūta Staliliūnaitė (1938-2011) nemėgo tiesioginio dėmesio sau, nesureikšmino sukakčių, mieliau dėmesį skirdavo kitiems asmenims. Viena tokių asmenybių –  gydytoja, tremtine, rašytoja Dalia Grinkevičiūte (1927-1987). Rūta Staliliūnaitė visą gyvenimą skyrė teatrui, o Dalia Grinkevičūtė labai mylėjo teatrą, – keturiolikametė, tremiama su šeima į Sibirą, pasiėmė  teatro programėles – brangiausią savo turtą.

Tragiškas Antigonės charakteris artimas abiems tvirto charakterio moterims –  Dalia Grinkevičiūtė gyvenimo žiaurumus aprašė realistiškai, be pagražinimų ar nutylėjimų, o Rūta Staliliūnaitė tas rūsčias realybes įkūnijo taip genialiai, su tokia įtaiga, kad sunku buvo atskirti, kur baigiasi Rūta ir prasideda personažas.

Renginyje žodį tars teatro generalinis direktorius, aktorės geras bičiulis Egidijus Stancikas. Apie dvi Lietuvos Antigones mintimis pasidalins aktorės R. Staliliūnaitės bičiulė, profesorė Delija Valiukėnas (JAV), išvertusi D. Grinkevičiūtės knygą „Lietuviai prie Laptevų jūros“.
Vakaro metu bus demonstruojamas Justino Lingio dokumentinis filmas „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“.

Įėjimas laisvas, bet būtina registracija.

Atsiprašome, bet vietų nebėra

NKDT informacija

Aktorė  savo grimo kambaryje. Archyvo nuotrauka 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content