Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kviečiame į tapybos parodą Žiūrėti Matyti Regėti

Nuo lapkričio 17 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatro Didžiosios scenos fojė  (Laisvės al. 71) veikiaVDA Kauno fakulteto Tapybos katedros tapybos paroda Žiūrėti Matyti Regėti. 

Ši paroda vainikuoja tapybos susidūrimą su teatru. Rudens semestro metu VDA Kauno fakulteto bakalaurantai tapytojai – Medeinė Revuckaitė, Evelina Eigelytė, Samanta Augutė, Tomas Stanaitis, Aira Urbonavičiūtė, Gerda Malinauskaitė, Ruta Velykytė, Daiva Tankevičienė – lankė spektaklius („Mechaninė širdis“, „Palata“ ir kt.). Studentai matė ne tik reprezentacinius scenos įvykius, bet pabuvojo ir užkulisiuose, braidžiojo po klaidžius teatro labirintus ir tapė savo įspūdžius ne studijose, o pačiame Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Šių netradicinių kūrybinių dirbtuvių pradžioje buvo galvojama apie teatre dirbančių aktorių portretus, kaip simbolinę viso teatro išraišką ir variklį. Tai buvo iššūkis studentams, nes portreto žanras jaunam kūrėjui spendžia laiko žabangas, priverčia jį ilgai galvoti, ką pasirinkti prezentacijai – personažą ar žmogų su paslaptinga profesija? Todėl staigus ir greitas priėjimas prie paveikslo (darbai sukurti maždaug per vieną mėnesį) daugumai šios parodos dalyvių padiktavo kitą, ne mažiau įtaigią temą – tapybiškai kalbėti ir pristatyti teatro aplinką, jo interjerus ir erdves, pamatyto spektaklio mizansceną. Aktorių ar jų kostiumų figūros įsiliejo taip pat į bendrą tematiką.

Jaunųjų parodos dalyvių ir jų dėstytojos tapybos kūriniai labai skirtingi, tai primena žiūrovų, ilgėliau užsilikusių po gero spektaklio apmąstymus ar pokalbius tarpusavyje. Šį kartą apmąstymai vizualizuojami ir tokia forma leidžia kiekvienam lankytojui „išgirsti“ pasklidusias refleksijas iš magiškos teatro erdvės.

Parodos dalyviai: VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros IV k. studentai Medeinė Revuckaitė, Evelina Eigelytė, Samanta Augutė, Tomas Stanaitis, Aira Urbonavičiūtė, Gerda Malinauskaitė, Ruta Velykytė, Daiva Tankevičienė ir Tapybos katedros vedėja, doc. Aušra Vaitkūnienė.

Parengė dr. Kristina Budrytė-Genevičė

Parodą bus galima apžiūrėti prieš spektaklius

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content