Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Kūrybinės dirbtuvės su dramaturgu ARISTIDE TARNAGDA (nuotoliu prancūzų kalba 11 14)

2024 m. kovo mėnesį Nacionaliniame Kauno dramos teatre (Lietuva) gims spektaklis, kuris kuriamas tarptautinio Kūrybiškos Europos projekto „Deconfining: Deconfining Arts, Culture and Policies in Erurope and Africa“, siejančio Europos ir Afrikos teatro ir vizualinės kultūros menininkus, rėmuose.

Šios pjesės dramaturgas  – prancūziškai rašantis Aristide Tarnagda iš Burkina Faso.

Aristide Tarnagda yra plačiai pripažintas Afrikos teatro menininkas, dramaturgas ir režisierius, festivalio Les Récréatrales vadovas, ne kartą dirbęs Europoje: 2013 m. jis buvo pakviestas į Avinjono festivalį su pjese „Et si je les tuais tous, madame?“, 2017 m. Avinjone buvo skaitomas jo tekstas „Sank ou la patience des morts“, 2019 m. Vitry prie Senos teatre „Théâtre Jean Vilar“ įvyko jo režisuoto spektaklio premjera ir kt. Projektui, kuriame NKDT dalyvauja su daugiau nei 10 Europos ir Afrikos teatrų, Aristide Tarnagda rašo pjesę, pagal kurią mišri Lietuvos, NKDT ir „Les Recreatrales“ festivalio (Burkina Fasas) teatro menininkų komanda sukurs spektaklį. Jį režisuos lietuvis Naubertas Jasinskas.

Belaukiant premjeros, lapkričio 14 ir gruodžio 7 dienomis 18 val. vyks nuotolinės kūrybinės dirbtuvės su ARISTIDE TARNAGDA (prancūzų kalba).

Jų metu dramaturgas kvies nusimesti įprastus dramaturgijos rėmus ir į draminį tekstą pažvelgti savitu būdu. Dirbtuvės skirtos literatūros studentams, praktikuojantiems  dramaturgams, scenos menų atstovams iš viso pasaulio. Dirbtuvių dalyviai kviečiami po ranka turėti savos kūrybos tekstų.

Nuotolinės dirbtuvės vyks Microsoft Teams platformoje. Kviečiame registruotis. Dalyvių amžius neribojamas. Vieno susitikimo trukmė – 2 val.

Dirbtuvės vyks prancūzų kalba, tačiau jų metu dalyvaus prancūzų kalbos konsultantai, kurie dalyviams padės bendrauti su dramaturgu.

 Maloniai laukiame!

Dirbtuves organizuoja: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Vytauto Didžiojo  Universiteto Frankofonijos šalių centras ir festivalis Kauno literatūros savaitė.

Dirbtuvės Kūrybiškos Europos projekto DECONFINING dalis.

Projektą bendrai finansuoja Europos sąjunga

Projektą ko-finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Registracija į kūrybinio rašymo dirbtuves su dramaturgu Aristide Tarnagda: http://tiny.cc/registration_to_workshop

Renginys: Des ateliers créatifs en ligne avec ARISTIDE TARNAGDA les 14 novembre et 7 décembre à 18 heures | Facebook

Aristide Tarnagda ©Sophie Garcia

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content