Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Kuriant „Kaunas Wi-Fi“ projekto pjesę prisidėjo šešiasdešimt žmonių

Po vasario 14-ąją Jono Jablonskio gimnazijoje vykusių zombių dirbtuvių gimė kolektyvinis būsimo spektaklio „Kaunas Wi-Fi“ scenarijus! Jis unikalus tuo, kad buvo sukurtas spontaniškai ir jo kūrime dalyvavo rekordiškas žmonių skaičius – apie šešiasdešimt.

„Kai neturi išankstinių nuostatų ir pirmą kartą pamatai kūrybinę užduotį, neri stačia galva ir vedi mintį, kaip tau atrodo. Ir Timis, ir jo mama iš scenarijaus bei kiti dalyviai tapo tokie atpažįstami. Neįtikėtinas procesas“, – įspūdžiais dalinosi dirbtuvių dalyvė ,studentė ir NKDT ambasadorė Simona Gavelytė. Merginai paantrintų ir kiti pjesės autoriai. O įdomiausia, turbūt tai, kad savo kūrybos tekstus bus galima atpažinti spektaklyje.

Norėdami neriboti dalyvių minčių, leisti jiems jaustis jaukiai, menininkai kvietė rašyti pjesę lietuviškai. Iš viso buvo parengtos 45 scenos ir kiekvienos jų sukurti net 3 skirtingi variantai. Suvestus tekstus į anglų kalbą išvertė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto audiovizualinio vertimo programos ketvirtojo kurso studentės, o menininkai Arielis Serenis Brownas ir Asafas Schoutenas atsirinko jiems labiausiai patikusius variantus.

Kūrėjai buvo maloniai nustebinti dirbtuvių dalyvių fantazija ir minties polėkiu. „Mums labai patiko siūlomi scenų tekstiniai sprendimai. Rašydami galutinį variantą, didžiąja dalimi rėmėmės šiais tekstais, adaptavome minimaliai“, – džiaugėsi A. Brownas ir A. Shoutenas.

Spektaklyje „Kaunas WiFi“ personažus įkūnys profesionalūs teatro aktoriai, kurie ir pabils kūrėjų tekstais. Tad jei dalyvavote dirbtuvėse, apsilankę spektaklyje nenustebkite išgirdę jūsų žodžiais prabylantį Gintautą Bejerį, Viliją Grigaitytę, Dovydą Pabarčių, Artūrą Sužiedėlį, Roką Lažaunyką. Tiesa, svarbu paminėti, kad spektaklio kalba – anglų.

Laukia tik keturi „Kaunas Wi-Fi“ rodymai  – kovo 9, 10, 12 ir 13 d. skirtingu laiku Rūtos salėje. Šis spektaklis atidaro tarptautinį interaktyvų festivalį „Nerk į teatrą 2019“.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content