Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kultūros forumo „Žmogiškasis faktorius“ įžvalgos

2019 m. gegužės 23-24 d. „Žalgirio“ arenoje vykęs „Kaunas 2022“ organizuojamas Europos kultūros sostinės forumas „Žmogiškasis faktorius“ sutelkė įvairių kūrybinių sričių lyderius, – praktikus bei teoretikus. Ir veikiausiai visų dalyvių galvose kilo pačių įvairiausių minčių ir idėjų, kaip suglaudinti verslo ir kultūros mechanizmus, kaip įtraukti ir ištraukti idėjas į didelį ir platų kultūros lauką.

„Šiųmetinio forumo tema „Žmogiškasis faktorius“ kvietė dalyvius diskutuoti apie visuomenės gerovę. Forumas leido pažinti ne tik organizacijas, kurios suinteresuotos valstybės kultūrinio identiteto svarba, bet ir būsimas, esamas Europos kultūros sostines ir jų projektus, kurios vienaip ar kitaip skatina mus pažvelgti kūrybiškai į rinkodaros uždavinius. Prioritetu galima laikyti netradicinį požiūrį, kuris suformuoja išskirtinumą organizacijai. Puikiausi to pavyzdžiai išsakyti forumo metu: meno vadovo, verslo konsultanto, Kembridžo universiteto tarybos nario Paul Bourne (Didžioji Britanija) įžvalgos; kūrybinio bendradarbiavimo eksperto Jelle Burggraaff patirtis Leuvardene-Fryzijoje 2018 (Nyderlandai), buvusios Latvijos instituto direktorės Aivos Rozenbergos pranešimas ir pasisakymai diskusijose; MO muziejaus vystymo vadovo Mindaugo Morkūno išskirtinis požiūris; Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro atstovės Ingos Norkūnienės švietimo-kultūros inovacijų pateikimas“, – reziumavo Nacionalinio Kauno dramos teatro Vadybos skyriaus vadovas Deividas Rajunčius.

Pranešėjų pasisakymai atspindėjo šių dienų realijas – kultūros prieinamumo didinimą, socialinių grupių įtraukimą, verslo subjektų integravimą, valstybės valdymo struktūrų supažindinimą su kultūros vadybos strategijomis.

Žinoma, forume užsimezgė ne vienas naudingas kontaktas ir partnerystė – Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas susitiko su Liuksemburgo (Esch-sur-Alzette) 2022 metų meno vadovu Christianu Mosaru. Svečias apžiūrėjo Nacionalinį Kauno dramos teatrą, scenas, susipažino su techninėmis galimybėmis. Vadovai diskutavo apie galimas koprodukcijas 2022 metais. „Dabar, geriau žinant poreikius ir galimybes, mes galime labai konkrečiai kalbėti apie bendrus projektus. Netolimoje ateityje turėtume susitikti Liuksemburge. Labai svarbi aplinkybė, kad Liuksemburgas jau du kartus yra buvęs Europos kultūros sostine, tad jų patirtis – didžiulė ir organizatoriai ieško naujovių. Neabejoju, kad mūsų menininkų vardai – rimta paraiška“, – teigė E. Stancikas.

E. Stancikas ir Ch. Mosaras

Iškalbingi 2018 metų Europos kultūros sostinės Leuvardeno-Fryzijos, Nyderlanduose, direktoriaus John’o Bonnemos pateikti skaičiai parodė, kad per metus šiuos  miestus aplankė daugiau nei 7 mln. lankytojų! Tai koks bus Kaunas 2022-aisiais ir kokie aktyvūs metai laukia!? Kokiu keliu reikėtų keliauti, norint išlikti kūrybišku, moderniu, europietišku ir reprezentatyviu teatru perspektyvoje?

………………

Forume vyko ir pirmasis pokalbių festivalis „Klausyk!“ (organizatoriai  15 min ir „Kaunas 2022“). Jame kalbėta apie technologijas ir kultūrą, istorinę atmintį ir kitomis netikėtomis temomis. Pokalbiai su MO muziejaus direktore Milda Ivanauskiene ir verslo konsultantu Paul Bourne’u vyko Teatro fabrike. Diskusijoje apie istorinę atmintį pasidalino režisierius Gintaras Varnas. Visus festivalio įrašus po festivalio bus galima išgirsti ir 15min Klausyk platformoje.

Pokalbis su MO muziejaus direktore Milda Ivanauskiene

Diskusija apie istorinę atmintį ( G. Varnas, L. Kaminskaitė- Jančorienė, D. Citvarienė)

NKDT vadybos komanda forume

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content