Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kultūros forume nuskambėjusios patirtys ir idėjos pasklido po Lietuvos kultūros įstaigas

Vasario 14-ąją Nacionaliniame Kauno dramos teatras sukvietė į pirmąjį kultūros forumą, skirtą pasidalinti neeilinio kultūrinio vyksmo – „Kaunas – „Europos kultūros sostinė 2022“ patirtimis, išmoktomis pamokomis ir ateities perspektyvomis.

Į renginį susirinko net 120 dalyvių iš Kauno rajono ir miesto bei Vilniaus, Jonavos, Pakruojo, Kaišiadorių, Platelių, Druskininkų, Varėnos, Molėtų, Šakių ir Jurbarko rajonų.

Forumo dalyvius sveikino Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, LR Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas. „Surengėme šį forumą norėdami, kad tokio svarbaus įvykio patirtys keliautų į visas Lietuvos kultūros įstaigas, pasitarnautų Lietuvos kultūros sostinėms, kad tas mus jungiantis siūlas vytųsi nuo Kultūros ministerijos, per visas įstaigas iki mažiausių kultūros centrų“, – sakė NKDT vadovas Egidijus Stancikas. Kultūros komiteto primininkas V. Juozapaitis pasidžiaugė renginio idėja ir daug puikių atgarsių sulaukusių „Kaunas – 2022“ programa, linkėdamas nepamiršti, kad esame bendruomenė, siekianti tų pačių tikslų. Kultūros vicemeras Albinas Vilčinskas akcentavo, kad skleisti „Kaunas 2022“ patirtis – ne tik pareiga, bet ir savotiškas prievolė.

LR Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas

LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas

NKDT generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai Agnė Burovienė

Pranešimus pristatė tarptautinio festivalio ,,Kaunas Piano Fest“ organizatorė, pianistė Monika Lozinskienė, VšĮ „Meno parkas“ vadovas Arvydas Žalpys, Kauno rajono muziejaus vadovas Zigmas Kalesinskas, tarptautinio scenos menų festivalio ,,ConTempo“ vadovė, prodiuserė Gintarė Masteikaitė, VšĮ „Kaunas 2022“ partnerysčių programos vadovė Klaudija Aleksandravičiūtė. Pranešėjai pasidalino savo drąsa mėginti, netikėtais iššūkiais, sėkmingu bendruomenių įsitraukimu į programas. Itin aktualia tema – kaip pritraukti verslo atstovus – su publika bendravo UAB „Freda“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas, kurio teigimu verslui svarbu jausti kultūrinio įvykio dalimi.

Kiekvieną pristatymą lydėjo NKDT generalinio direktoriaus pavaduotojos Agnės Burovienės komentarai bei klausimai iš salės. Pranešimų forumo dalį tęsė ir reziumavo diskusija, kurioje „Kaunas 2022“ projekto kultūrinį potencialą ir perspektyvas aptarė kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Kauno miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis ir Kauno rajono savivaldybės vedėjo pavaduotojas kultūrai Lukas Alsys, moderuojama žurnalisto Gražvydo Muižio. Trumpas šios diskusijos reziumė – ir Kauno miestas, ir rajonas yra paruošę finansinius mechanizmus bei strategijas, skirtas išlaikyti kultūrinį pakilimą ir jo projektus mieste ir rajone. „Poreikis tęsti veiklas atėjo ne tik iš kultūros skyriaus, bet ir kultūros įstaigų (…). Jaučiame, kad žiūrovai priprato prie kokybės, o tą padės išlaikyti žmonės ir jų patirtis. Sostinės metais mums pavyko išlyginti ribą tarp miesto ir rajono renginių įvairove ir kokybe“, – kalbėjo Lukas Alsys.

UAB „Freda“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas

Diskusija: kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Kauno miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis ir Kauno rajono savivaldybės vedėjo pavaduotojas kultūrai Lukas Alsys. Moderatorius žurnalistas Gražvydas Muižys.

Šio forumo tikslas  – skleisti „Kaunas 2022“ patirtis visai Lietuvai, drąsinti svajoti ir kurti. „Tik per viziją, drąsą ir aplinkos analizę bei jungtis mes galime kažką pasiekti“, – teigė generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Netrukus  forumą pateiksime vaizdo formatu.

D. Stankevičiaus nuotraukos

NKDT informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content