Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Konkurso IDėja paraiškų gausa paskatino jų vertinimą padalinti į 3 etapus

Sausio mėnesį skelbtas konkursas „IDėja“ sulaukė gausesnio, lyginant su pirmuoju konkursu, paraiškų skaičiaus – net 28. Dauguma kūrybinių eksplikacijų teatrą pasiekė paskutinėmis dienomis. „Šiemetinės paraiškos išsiskiria jų temine ir žanrine įvairove – jaunieji scenos menų kūrėjai pasiūlė netradicinių performansų, tarpdisciplininių projektų – muzikos, judesio ir kostiumų, taip pat nevengė ir tradicinio teatro vizijų. Akivaizdžiai matome, kad jaunieji menininkai linksta neprisirišti prie konkrečios erdvės, veiksmui renkasi netradicinius objektus. Dėl to nuspręsta paraiškas išanalizuoti labai atidžiai ir siekdami užtikrinti kuo profesionalesnį jų įvertinimą, rezultatų paskelbimą išdalinome į tris etapus ir jau pradėjome darbus“, – teigia Teatro fabriko kuratorė Skaistė Jurėnė.

Pirmajame etape paraiškas vertina iš Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) meno tarybos narių ir teatrologų sudaryta komisija. Planuojama šio etapo nugalėtojus paskelbti iki kovo 8 d.

Teatro dienos proga (kovo 26 d.) bus paskelbti antrojo etapo nugalėtojai. Jų paraiškas vertins užsienyje aktyviai veikiantys įvairių meno sričių ekspertai.

„Nugalėtojus balandžio mėnesį kviesime į individualius susitikimus. Atsižvelgdami į teatro kūrybinius planus ir atrinktų kūrėjų galimybes, birželio mėnesį planuojamos dviejų savaičių eskizo paruošimo dirbtuvės bei eskizų pristatymas teatro bendruomenei. Birželio pabaigoje jau žinosime nugalėtoją, su kuriuo bus suderintos pastatymo galimybes ir visos sąlygos: terminas  ir finansinė bazė “, – sako generalinis teatro direktorius E. Stancikas.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content