Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Knygos pristatymas – teatro erdvėje

Nacionaliniame Kauno dramos teatre kovo 9 d., sekmadienį, 15 val., „Rūtos“ salėje įvyko Lietuvos nacionalinės Kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus knygos „Koncertas“ pristatymas. Popietėje dalyvavo ne tik knygos autorius maestro Giedrius Kuprevičius, bet ir NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas, aktorė Audronė Paškonytė ir muzikologas Viktoras Gerulaitis. Knygos pristatymo metu buvo skaitomos ištraukos iš knygos „Koncertas“ bei kalbama apie tai, kas pačiam autoriui svarbu, miela ir prasminga. Jaukioje popietėje į diskusiją įsitraukė ir žiūrovai, kurie pateikė Giedriui Kuprevičiui klausimus apie knygos rašymo kūrybinį procesą.

Giedriaus Kuprevičiaus knygoje „Koncertas“ kalbama apie kūrybą, atsiminimus, giminę. Anot paties autoriaus, knygoje jis itin mėgsta ir paradoksalias, absurdiškas situcijas. Taip pat knygoje „Koncertas“ galima rasti tokių iškilių asmenybių kaip Valdas Adamkus, Ričardas Mikutavičius, pavardes. Autoriaus teigimu knygoje yra gausu pavardžių, tai žmonės, su kuriais kompozitoriui  teko galimybė bendrauti. „Savotiška išpažintis man ši knyga, dalykai apie kuriuos manau reikia pasakyti, bet neįžeidžiant, nekritikuojant, o taktiškai. Juk lengviau eiti į priekį, kai atskleidi kas sunku šidyje“, – sakė knygos autorius Giedrius Kuprvičius. Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas tai pat teigia: „Perskaitę šią knygą kiekvienas iš mūsų galime kurti, ši knyga gali būti mūsų įkvėpimo šaltinis. Juk knyga tai maistas sielai“.

Popietės metu susirinkę žiūrovai turėjo galimybę pasiklausyti kompozitoriaus atliekamų melodijų, taip pat įsigyti knygą „Koncertas“ su autoriaus parašu. Knygos pristatyme netrūko smagių diskusijų, humoro, teatrališko knygos išraukų skaitymo bei padėkos žodžių už visuomeninę ir kūrybinę veiklą kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui.

Eglė Kudriavcovaitė

 Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content