Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kitokia Kutaisio Lado Meskishvili valstybinio dramos teatro viešnagė festivalyje „Scena10x10“

Spalio 22 ir 23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatro festivalyje „Scena 10×10“ turėjo dalyvauti Sakartvelo kūrybinė komanda – Kutaisio Lado Meskishvili valstybinis dramos teatras su dviem spektakliais: Nugzar Lordkipanidze „Jūsų Didenybe!“ (rež. Konstantine Abashidze) bei „Vėjas topolių viršūnėse“ pagal Géraldo Sibleyro pjesę (rež. Nino Maglakelidze).

Sienoms užsivėrus, lemtingas atsitiktinumas lėmė, kad į Kauną iš Berlyno atvyko spektaklio „Vėjas topolių viršūnėse“ režisierė Nino Maglakelidze. Dėl to, nors ir nedidele dalimi, tačiau kartvelų dalyvavimas festivalyje „Scena 10×10“ įvyko.

Spalio 22 d. 19 val. Mažojoje scenoje, kaip ir buvo numatyta festivalio programoje, vyko susitikimas su režisiere Nino Maglakelidze ir spektaklio „Vėjas topolių viršūnėse“ pristatymas – pirmoje dalyje rodytos ištraukos, nuotraukos, skambėjo spektaklio muzika. Iš kartvelų kalbos vertė Viktorija Valentaitė.

Šis Kutaisio Lado Meskishvili valstybinio dramos teatro spektaklis pagal Géraldo Sibleyro pjesę „Vėjas topolių viršūnėse“ pelnė aukščiausius Sakartvelo teatro apdovanojimus už režisūrą ir vaidybą, o Sakartvelo teatro draugijos sprendimu išrinktas geriausiu metų spektakliu. Jaunosios kartos režisierė Nino Maglakelidze režisūros studijas baigė Sankt Peterburgo Scenos menų institute, kartvelų teatrinį gyvenimą tyrinėja ir bando antrus metus. Ir labai sėkmingai.

Antrojoje susitikimo dalyje su Nino Maglakelidze bendravo teatro meno vadovas Edgaras Klivis, domėdamasis apie šiandieninį Sakartvelo teatrinį gyvenimą, jaunųjų režisierių darbus.

„Vėjas topolių viršūnėse“ – pasakojimas apie tris karo veteranus, leidžiančius laiką prieglaudoje. Nino Maglakelidze pasakojo, kad spektaklyje jai svarbiausia ne karo, o žmonių jausmų tema, – ji pati yra gyvenusi senelių namuose, tad užmezgė artimą ryšį su šiais žmonėmis. Taip pat jai buvo svarbu, kad kiekvienas žiūrovas „išsineštų“ savo finalą ir dalelytę šviesos. Režisierė Nino prisipažino, kad jai labai pasisekė su aktoriais, kurie yra vedantys Kutaisio teatro aktoriai, veidai.

Kalbėdama apie nūdienos Sakartvelo teatrą, jaunoji kūrėja minėjo, jog nepaisant to, kad teatro estetika keičiasi, žiūrovai yra išsiilgę nuoširdumo. Taip pat Sakartvele kuriasi privatūs teatrai, savo kūryba stebina jaunieji Sakartvelo dramaturgai, teatrus lanko jaunimas.

NKDT informacija

Rido Beržausko nuotraukos

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content