Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Kauno teatrų vadovai ir Kultūros ministerijos atstovai diskutavo apie ES projektus

Rugsėjo 28-osios popietę Kauno valstybinio muzikinio teatro, Kauno valstybinio lėlių teatro bei Nacionalinio Kauno dramos teatrų vadovai pristatė rekonstrukcijos ir plėtros projektus, kurie siekia gauti 2014-2020 m. ES paramą į Kauną atvykusiems ministerijos atstovams.

Susitikimo iniciatorius, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikus svečius pakvietė į Tavernos salę neatsitiktinai – naujasis projektas kaip tik skirtas rekonstruoti Mažųjų scenų kiemelio erdves. Teatro vadovas pripažino, kad jau seniai pribrendo būtinybė neefektyvias erdves paversti patraukliu Kauno miestui  kultūros židiniu, kuriame, išgriovus dalį senųjų pastatų ir pastačius naujus, atsirastų naujos vaidybinės erdvės, laboratorija teatro specialistų ruošimui, komercinės erdvės ir automobilių parkavimo aikštelės. Pirmuoju variantu teatro modernizavimo projektui buvo numatyta 34, 5 mln. Lt, sukuriant apie 6000 kv. m. ploto infrastruktūrą. Antruoju,  projektu, kuris pareikalautų apie 20 mln. Lt, būtų rekonstruojama 3500 kv. m., neprarandant pastatų funkcionalumo.

NKDT generalinis direktorius E. Stancikas akcentavo, jog projektas parengtas, vadovaujantis teatro edukacijos ir inovatyvios kultūros kūrimo principu. Teatro rekonstrukcijos patirtį turintis vadovas   kalbėjo apie būdų paieškas ir būtinybę bei galimybę teatrui ruošti specifinių teatro specialybių, kaip apšvietimo operatorių, dekoratorių, butaforijos, grimo specialistų ruošimą, įrengus specialias laboratorijas, aprūpinant jas mokomąja medžiaga ir įranga. Taip pat naujajame teatro inkubatoriuje planuojama vykdyti edukacinę veiklą: čia veiktų teatro mokyklėlė, o vaidybinėse erdvėse galėtų savo kūrybinius sumanymus realizuoti jaunieji menininkai ( režisieriai, aktoriai, dailininkai, dramaturgai kompozitoriai, scenografai).

Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Rimantas Lekavičius  priminė šio teatro rekonstrukcijos patirtį, kuomet įgyvendinamas dalinis rekonstravimas. Muzikinis teatras siekia 5 mln. litų paramos energetinio efektyvumo didinimo šiame teatre projektams įgyvendinti. Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas A. Klibavičius pabrėžė apie 1925 m. pastate įsikūrusio teatro rekonstrukcijos būtinybę, erdvių didinimą. Iki šiol,  sekęs kaimynystėje įsikūrusio Nacionalinio ir Muzikinio teatro rekonstrukcijas, vienas seniausių profesionalių lėlių teatrų Lietuvoje, taip pat pateikė paraišką 6 mln. Lt ES paramai gauti.

Dalyvių mintis išklausiusi Lietuvos Kultūros ministro patarėja Dr. Erika Furman, sveikino teatro vadovų iniciatyvas ir norą bendradarbiauti, esant didelei konkurencijai kultūros srityje. „Lietuvoje dar nėra populiari sąvoka „kultūros ekonomika“, o ji yra visos ekonomikos dalis. Mes turime priprasti prie šios sąvokos“. Patarėja taip pat akcentavo, kad rengiant projektus ES lėšoms gauti būtina atkreipti dėmesį ne tik į lokalią naudą, t.y. atsinaujinimą, tačiau ir ieškoti būdų, kaip projektas galėtų prisidėti prie miesto augimo, sukurtų naujų darbo vietų ir pan. Į diskusiją įsijungęs Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Jautakis pabrėžė, jog siekiant Europos paramos reikia taikytis prie ES regioninių plėtros fondų deklaruojamų tikslų – augimas, darbo vietų kūrimas, aplinkosauga. To paties skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Dičmonaitė pabrėžė, kad teatrai turi galimybę ne tik dalyvauti ES fondų finansavimui gauti, tačiau ir pasinaudoti ir kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, energetinio efektyvumo gerinimo, verslo inovacijų, kuriant klasterius ir inkubatorius.

Naujo ES finansavimo laikotarpio šaukimus numatoma skelbti 2015 m. pirmame ketvirtyje.

NKDT ir „Verslo žinių“ info  

Taip pat skaitykite:

Kauno teatrai kyla į kovą dėl ES pinigų

Rido Beržausko nuotr.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content