Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno ir Ešo prie Alzeto teatrai vienijasi švęsti kultūrą: šokio spektaklio „Juokai“ transliacija

2022-aisiais metais Europa turės kelias kultūros sostines, tarp jų – Kauną ir Ešą prie Alzeto (Liuksemburgas). Šis projektas buria menininkus iš skirtingų miestų ir kviečia Europos piliečius vienytis, dalintis patirtimi ir švęsti kultūrą. Belaukiant šventės, kviečiame susipažinti su Kauno partnerių šokio spektakliu „Juokai“ ir išgirsti apie projektą, skirtą filosofo E. Levino palikimui.

Projektas, dedikuotas filosofo Emanuelio Levino asmenybei

Europos kultūros sostinių  misija – kurti bendrą veiklą, dalintis savo kūryba, vertybėmis ir istorija su žiūrovais iš skirtingų pasaulio vietų, atrasti sąlyčio taškų. Kaunui ir Ešui prie Alzeto tai pavyko padaryti, – šių miestų jungiamoji grandis pasaulinio garso filosofas Emanuelis Levinas (1906–1995). Mažai kam žinomas faktas, kad šis vienas reikšmingiausių XX a. mąstytojų, prancūzų ir žydų filosofas gimė Kaune. Likusią gyvenimo dalį jis praleido Prancūzijoje. Labiausiai išvystyta jo filosofinė kategorija – veidas (visage, pranc.), nusakanti, kad kito žmogaus veidas byloja, praplečia matymą iki begalybės. Pjesę, kurią parašė dramaturgė Daiva Čepauskaitė, 2022 metų balandį turėtų išvysti Ešo prie Alzeto, o rudenį – ir Nacionalinio Kauno dramos teatro publika. Pastatymą režisuos Ešo prie Alzeto teatro meno vadovas Vincent Adelus. Kūrinys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Pažintis su režisieriumi V. Adelus – kovo 31 dieną specialioje teatro tinklalaidėje; NKDT meno vadovo Edgaro Klivio moderuojamame pokalbyje išgirsime apie europietiškumą, bendrą teatrinę patirtį ir, žinoma, filosofą Emanuelį Leviną. Pokalbis vyksta anglų kalba su subtitrais lietuvių kalba teatro „YouTube“ platformoje, taip pat „Spotify“.

Šokio spektaklis „Juokai“

Balandžio 2 dieną 20 val. teatro Facebook paskyroje žiūrovus kvies šokio spektaklis „Juokai“ („Jests“). Tai trupės „Ben Aïm brothers“ darbas, kurio premjera įvyko 2021 m. sausio 21 dieną. „Ben Aïm brothers“ trupė gyvuoja daugiau nei 20 metų. Jos įkūrėjai broliai François ir Christian Ben Aïm jungia skirtingas disciplinas: šokį, cirką, vizualiuosius menus, muziką, literatūrą. Spektaklio „Juokai“ pagrindinis motyvas yra judesio komiškumas. Žiūrovai yra kviečiami į kelionę, laisvą nuo išankstinių įsitikinimų ir požiūrio. Spektaklis kelia keistumo, kitoniškumo, marginalumo, priimtino normalumo klausimus žiūrovui. Veiksmas čia lyg plonytė linija, kuri jungia šokėją su erdve ir ktiais, bet tuo pat metu ir atskiria, atriboja jį nuo realybės.

Choreografai: François ir Christian Ben Aïm. Scenografijos autorė Camille Duchemin. Atlikėjai: Christian Ben Aim, Johan Bichot, Chiara Corbetta, Thibaut Eifferman, Marie Lévénez, Emilio Urbina. Vienas iš spektaklio koprodukcijos partnerių – Ešo prie Alzeto miesto teatras. Spektaklio trukmė – 1 val., tinkams žiūrovams nuo 10 metų amžiaus. Šokio pradžioje naudojami subtitrai lietuvių kalba. Renginys nemokamas.

Spektaklio vaizdo siužetas:

NKDT informacija

Nuotraukos: PATRICK-BERGER

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content