„Kaunas Wi-Fi“ projekte – neįtikėtinos ir į Gineso rekordų knygą pretenduojančios zombių dirbtuvės
Vasario 14-ąją Kauno Jono Jablonskio gimnazijos sporto salėje girdėjosi keisti šešiasdešimties būtybių riksmai, o sutemus kieme pastebėta keista zombiška eisena. Tačiau tai ne mėnulio fazių virsmo pasekmė, o kūrybinių zombių dirbtuvių momentas ir būsimos premjeros „Kaunas Wi-Fi“ proceso dalis.
Premjeros „Kaunas Wi-Fi“ kūrimas įgauna pagreitį – menininkai Arielis Sereni Brownas ir Asafas Schoutenas įgyvendino vieną iš projekto etapų – surengė kūrybines dirbtuves. Pagrindinis kūrybinių dirbtuvių vedėjo vaidmuo teko aktoriui Gintautui Bejeriui, kuris, įsikūnijęs į režisieriaus iš užsienio vaidmenį, šešiasdešimties dalyvių grupę specialiomis technikomis apmokė virsmo zombiais. Pasak režisieriaus Arielio Browno, jis ir kolega nebuvo tikri, ar susirinkusieji priims siūlomo žaidimo taisykles, tačiau labai maloniai nustebo, kad įsijautimas į vaidmenis pavyko šimtų procentu. „Stebėjau dalyvių reakcijas, kalbėjausi, keletą pakvietėme filmuotis trumpuose video interviu. Ir žinote, man buvo taip netikėta, kai vienas vyriškis šią patirtį įvardino viena geriausia savo gyvenime. Nežinau, kas konkrečiai jį taip paveikė. Aš prisijungiu ir sakau, kad tai, ką patyrėme su šia bendruomene buvo nepakartojama“, – teigė A. Brownas.
Kita svarbi ir netikėta šių dirbtuvių dalis buvo spektaklio scenarijaus rašymas. Asafas Shoutenas prisipažino, kad jų siekis buvo, nedetalizuojant pateiktas scenas, išlaisvinti dalyvių kūrybiškumą ir neįtakoti pateiktų veikėjų monologus išankstinėmis nuostatomis. „Kas žino, galbūt mums pavyko sukurti pjesę, kurios kūrime dalyvavo daugiausiai bendraautorių ir ji pateks į Gineso rekordų knygą? Dalyviai susidorojo su užduotimi pabaigti mūsų parengtas situacijų scenas. Dabar nekantriai laukiame į anglų kalbą išverstų tekstų. Tikiu, kad atėjusieji į premjerą, atpažins sako kūrybą“, – teigė idėjos autoriai ir siunčia užuominą, kad spektaklyje „Kaunas Wi-Fi“ personažus įkūnys profesionalūs teatro aktoriai.
Kūrybinių dirbtuvių metu nufilmuotos vaizdo medžiagos epizodai bus naudojami spektaklyje „Kaunas Wi-Fi“(video operatoriai Ridas Beržauskas ir Ernestas Lylaus). Taip pat kūrybinių dirbtuvių dalyviai mielai sutiko sudalyvauti ir spektaklio plakato fotosesijoje (fotografas Donatas Stankevičius).
Publika išvys net keturis „Kaunas Wi-Fi“ rodymus – kovo 9, 10, 12 ir 13 d. skirtingais laikais Rūtos salėje. Spektaklis dalyvauja ir tarptautinio interaktyvaus festivalio „Nerk į teatrą 2019“ programoje.
Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija
Donato Stankevičiaus nuotraukos
Arielis ir Asafas