Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Kai juokas – didžiausias gydytojas (nuotraukos ir interviu )

Jau vasario 3, 4, 13 dienomis didžiojoje scenoje – dar viena 98-ojo sezono premjera – dviejų dalių komedija su užkulisių elementais ,,Aš – Moljeras“. Sceninės adaptacijos autorė ir režisierė Inesa Paliulytė apjungė žymaus prancūzų komedijos meistro Molière‘o pjesę „Tariamas ligonis“ ir biografijos motyvus.

Pasak režisierės Inesos Paliulytės būsimai premjerai ją įkvėpė Moljeras, jo gyvenimas ir kūryba. Žinoma, neapsieita ir be vaizduotės. ,,Nupūtėme dulkes nuo senojo baroko, perteikdami jo gražiąją pusę tarsi aukso dulkes Barokas – perteklinis žanras, jam būdinga gausi puošyba. Mes išdykaujame, žaidžiame iš visos širdies, nevengiame ir kičo elementų“, – sakė kūrėja.

Režisierė Inesa Paliulytė

Scenografiją ir kostiumus premjerai sukūrė teatro dailininkė Kotryna Daujotaitė. Jos braižui būdinga sceninė švara, teatralizuoti kostiumai, tačiau ji mielai žaidžia ir šiuolaikiniais akcentais. Tai jau dvyliktasis scenografės darbas Nacionaliniame Kauno dramos teatre. ,,Smagu po ilgos pertraukos vėl grįžti į šį teatrą. O kalbant apie baroką, jis tarsi pyragaitis“, – trumpai reziumavo K. Daujotaitė.

Dailininkė Kotryna Daujotaitė

Labai svarbų vaidmenį šiame pastatyme atlieka judesys bei bufonados elementų prisodrinta vaidyba. Lietuvoje dar reto žanro principus aktoriams pristatė šokėja ir choreografė Marija Baranauskaitė, studijuojanti tarptautinėje Philippe Gaulier klounados mokykloje Paryžiuje: ,,Klounada pamažu jau atsiranda Lietuvoje, vis plinta, o bufonada – mažiau žinoma, netgi visiškai nauja. Todėl man labai smagu būti viena iš pionierių. Šiems stiliams būdinga sutelkti dėmesį į žiūrovą, vaidinti veidais į žiūrovą, sekti publikos reakcijas, žaisti. Šią žaidimo filosofiją padėjo perteikti ir puiki aktorių vaidyba.‘‘

Choreografė Marija Baranauskaitė

Spektaklyje vaidina, dainuoja net dvylika teatro aktorių. Argano dukterį Anželiką įkūnijančiai aktorei Karolinai Elžbietai Mikolajūnaitei ši premjera sutampa su debiutu Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Jos scenos partneriai – aktoriai Andrius Gaučas ir Arnas Ašmonas. Jie kuria Anželikos mylimojo Kleanto vaidmenį. Su kokiais iššūkiais susidūrė jaunieji aktoriai? Pasak E. Mikolajūnaitės ir A. Gaučo teko perprasti klounados bei bufonados elementus dramos teatre, gyvai dainuoti ir daug judėti.

Aktoriai A. Gaučas ir E. Mikolajūnaitė

Spektaklio premjera – jau šeštadienį. Kokias publikos nuotaikas prognozuoja patys kūrėjai?

Aktoriaus Andriaus Gaučo nuomone teatras turėtų atliepti laikmetį, kuriame gyvename. Dažnai žmonės būna nusiminę, susirūpinę problemomis. Bet Moljeras pakelia žmogaus sielą, dvasią, priverčia susimąstyti, jog nebūtina skęsti liūdesy. Jam antrina ir režisierė Inesa Paliulytė: ,,Mes gimstame ir mirštame, klystame, mokomės iš klaidų. Išmintingas žiūrovas galės ir pasijuokti, ir nubraukti ašarą. Juk juokas yra didžiausias gydytojas.“

Pokalbis su spektkalio kūrėjais LRT laidoje Ryto Allegro

NKDT informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

 

 

 

 

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content