Nacionalinis Kauno dramos teatras

Paroda

Paštininkas ir serbentai

  • Spektaklis 6-10 m. vaikams

Mažoji scena

Dizainas ir teatras: neatrastos jungtys

Šios sankirtos nežinomuosius aiškinosi Kauno kolegijos dizaino katedros  dėstytojos  Dovilės Gaižauskienės suburti skirtingų meno sričių atstovai. Tris dienas trukusi kūrybinė laboratorija vyko Nacionalinio Kauno dramos teatro Tavernos salėje.

Spalio 31, lapkričio 4 ir 5 dienomis vykusiame projekte būdais, technikomis dalijosi skirtingų meno sričių atstovai: šokėjos, kino režisierė, aktoriai, skirtingų sričių dizaineriai, scenografai.  Visi dalyviai iš Lietuvos, išskyrus šokio atstovę iš  Čekijos. Pasak  projekto „Dizainas sutinka teatrą“ sumanytojos ir organizatorės D. Gaižauskienės iki šiol nemėginta užfiksuoti tokio pobūdžio menines jungtis. Be to, teatras, „juodoji dėžė“, pasirinkta, kaip puiki erdvė eksperimentams.

Projekto dalyviai dirbo įvairaus dydžio ir sudėties grupelėse. Susitikimuose ir diskusijose buvo  išgrynintos trys temos: objekto ir kūno santykio, stereotipų bei kvailas – nekvailas. Temos, grupės ryšiai, objektai,  – viskas sukurta naujame kontekste, kuriame buvo veikiama intuityviai, remiantis individualia ir grupine patirtimi. Koncepcijos įgyvendinimui naudotos įvairios medžiagos: medis, molis, popierius, netgi pienas.

Organizatorės teigimu, apart iš anksto organizuojamo susitikimo ir mizanscenos,  nebuvo siekiama konkrečių rezultatų, –  svarbiausia  atvira struktūra, naujos patirtys. „Čia svarbus  kontekstas, jame atsirandantys eksperimentiniai judesiai, ritualizavimas. Tai lyg teatras.  Nežinia, kas žiūrovai, kas dalyviai, lyg kontekstinė pjesė,“ –  pasakojo D. Gaižauskienė.  Aktorės Ingos Mikutavičiūtės teigimu,  svarbu tarpusavio sąveika kūrybiniame procese:  „Įdomu, kaip skirtingų meno sričių atstovai įtakoja vienas kitą. Aktoriai įkvepia dizainerius, ir atvirkščiai.“  Raimondos Medeišienės, taikomųjų dizaino edukacijos metodų ekspertės, nuomone projekte svarbus bendrumo jausmas, nes tarpusavyje komunikuoja ne tik menininkai, edukacijos specialistai, bet ir piliečiai.

Tris dienas trukusių eksperimentų metu sukurti objektai bei  aptarimų interviu  ir vaizdo įrašų medžiaga bus dar apdorojama. Eksperimentas nukreiptas į planuojamą naują Kauno kolegijos dizaino katedros studijų programą –  performatyvus dizainas.

NKDT info

Rido Beržausko nuotr.

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content