Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Jei kino grandai – Jonas Mekas ir Ousmane Sembène – būtų susitikę

XX a. kūrėjai – avangardinio kino lyderis iš Lietuvos Jonas Mekas (1924–2019) ir Afrikos kino pradininkas, rašytojas bei režisierius iš Senegalo Ousmane’as Sembène (1923–2007) – realiame gyvenime nebuvo susitikę, bet niekas nedraudžia įsivaizduoti, jog tai galėjo įvykti. Šio tariamo susitikimo idėja gimė užsimezgus dialogui tarp Nacionalinio Kauno dramos teatro ir meno centro iš Dakaro „RAW Material Company“, o prie jų prisijungė kolektyvas „The School of Mutants“ (Senegalas), savo kūrinius pristatantis įvairiose meno renginiuose pasaulyje (Dakaro bienalė, Kauno bienalė, Berlyno bienalė ir kt.). Rugpjūtį Kaune lankęsi kolektyvo atstovai – prodiuserė Valerie Osouf bei menininkas Hamedine’as Kane – dalyvavo 14-ojoje Kauno bienalėje, pristatydami Senegalo rašytojo, režisieriaus Ousmane’o Sembène darbams skirtą instaliaciją su įvairiais kino ir garso elementais, medžio raižiniais, tekstilės kūriniais bei kitomis detalėmis.

Vasario mėnesį abu menininkai sugrįžta, tik prie jų prisijungia dar du tarpdisciplininiai kūrėjai: Stephane’as Verlet-Bottero ir Alassane’as Sy. Pastarasis įkūnys režisierių Ousmane’ą Sembène. Įdomu, kad Jono Meko vaidmenį atliks teatro režisierius Naubertas Jasinskas, kuris NKDT kuria spektaklį kartu su dramaturgu Aristide’u Tarnagda iš Afrikos žemyno. Plačiau apie jį skaityti:

Multivaizdinė instaliacija bus kuriama tiek Lietuvoje, tiek Senegale, išnaudojant skirtingas lokacijas, klimatą, peizažus. Filmavimo darbai prasideda Lietuvoje vasario 5-ąją. Kolektyvas  darbuosis Biržuose, Jono Meko gimtajame Semeniškių kaime, taip pat vyks į Vilnių.

Projektas yra nuo 2022 m. vykstančio Europos bendradarbiavimo projekto „Deconfining“, kuriančio naujus kultūrinius ryšius tarp Europos ir Afrikos, dalis. Terminas „Deconfining“ apibrėžiamas kaip apribojimų panaikinimas, išsilaisvinimas. Projekto rengėjai nusprendė 2020–2021 m. pandemijos, apribojimų, karantino, globalaus masto krizės sukrėtimą paversti kūrybine energija, kuri peržengtų ankstesnio pasaulio ribas, stereotipus, paskatintų naujas kultūrinio mobilumo ir bendradarbiavimo formas.

 NKDT informacija

Valerie Osouf nuotraukos

Jono Meko gimtinėje

Naubertas Jasinskas ir Alassane’as Sy

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content