Nacionalinis Kauno dramos teatras

Jaunieji aktoriai prisistatys su spektakliu „Bestuburiada“

Šį sezoną teatro trupę papildžiusi trylikos jaunųjų aktorių grupė nieko nelaukdama kviečia žiūrovus į pirmąjį spektaklį „Bestuburiada“, kuris rodomas rugsėjo 26 d. 19 val. Mažojoje salėje. Spektaklio režisierė – kurso dėstytoja aktorė Aldona Vilutytė.

Spektaklis gimė dar trečiaisiais studijų metais, augo kartu su jaunaisiais jo kūrėjais ir toliau bus brandinamas teatro repertuare. Tai šiuolaikiška šiuolaikinės vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund istorija apie tragikomiškas pastangas prisitaikyti ir būti sėkmingu. Pjesės personažai – biurokratinės sistemos sraigteliai – laukia vadovo priimamajame, kol juos pakvies pokalbiui. Jie visi siekia išsikovoti pripažinimą, pralenkti savo konkurentą ir pakilti karjeros laiptais bet kokia kaina. Jie pasiruošę lipti kitiems per galvas, žeminti, tyčiotis, meluoti ir kuo geriau atlikti savo vaidmenį, kurį jiems primeta viršininkas, viešoji nuomonė, mokytojai, tėvai ir t.t. Jie siekia įrodyti savo vertę, matuojamą paaukštinimais, apdovanojimais, feisbuko sekėjų skaičiumi ir like‘ų kiekiu. Jie pamiršo, kad žmogus yra vertingas pats savaime, jie nebežino, kas yra jų asmenybės stuburas, o geriausia iš viso jo neturėti, nes bestuburiams lengviau įsisprausti į reikalavimų rėmus, adaptuotis, ištverti ir išgyventi.

„Bestuburiada“ – pasakojimas apie žmones, kurie jau nebeklausia „kas aš esu?“, tačiau svarsto, kokie turėtume būti, kad lydėtų sėkmė. Jaunoji spektaklio kūrybinė komanda klausia – o kurią savo sielos dalį dėl karjeros paaukotumėt jūs?

Vaidina: Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas, Ieva Stašelytė, Kamilė Lebedytė, Marius Karolis Gotbergas, Saulė Sakalauskaitė, Jurgita Maskoliūnaitė, Mantas Bendžius, Roberta Sirgedaitė, Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė, Motiejus Ivanauskas, Povilas Jatkevičius.

Spektaklis sukurtas kartu su LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Trukmė: 1 val. 20 min.

Vienos dalies spektaklis

Mažoji salė

Bilietai

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Nuotraukų autorė Vismantė Ruzgaitė/ NONA.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content