Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Jau netrukus – dvi premjeros – PAVOJINGI RYŠIAI ir SENOS DAMOS VIZITAS

Dar šį pavasarį Nacionaliniame Kauno dramos teatre išvysime dvi premjeras, intriguojančias įtraukiančiais siužetais bei išskirtiniais vaidmenimis – „Pavojingi ryšiai“ ir „Senos damos vizitas“. Abiejų spektaklių istorijų centre – stipri, charizmatiška, įtakinga moteris, savo gyvenime sukūrusi įspūdingas žaidimo taisykles, pasiekusi tikslą ir už viską sumokėjusi savo kainą.

Kovo 28, 29 ir 31 d. Rūtos salėje režisierius Agnius Jankevičius kviečia į premjerą, rengiamą kartu su teatru „Mens Publica“ – Christopher Hampton „Pavojingi ryšiai“. Pjesė, sukurta pagal prancūzų karininko Pierre Choderlos de Laclos (1741-1803) romaną, laikomą vienu skandalingiausių ir kontraversiškiausių kūrinių Europos literatūroje, ekranizuota daugiau nei dešimtį kartų, lig šiol kelia teatralų susidomėjimą. Žavūs ir charizmatiški prancūzų aristokratai, siekdami pagyvinti savo nuobodžią egzistenciją, rezga nesibaigiančias intrigas ir žaidžia kitų žmonių likimais lyg kortomis. Aplinkinių jausmai jiems tėra ciniško žaidimo dalis, meistriškų manipuliacijų rezultatas, pergalė arba pralaimėjimas pramoginėje partijoje. Šis spektaklis – tai istorija apie aistrą, išdavystę, veidmainystę, apie moralinį nuosmukį ir ištvirkimą. Bet taip pat tai yra istorija apie tikrąjį meilės jausmą, kuris ir guodžia, ir gąsdina, suteikia ir laimę, ir skausmą, gali naikinti. Tai istorija apie laisvę ir atsakomybę. Pjesės autorius Christopheris Hamptonas manė, kad ši pjesė gali būti aktuali bet kuriuo laikotarpiu: 1985 metais, kai ji buvo parašyta, visi teigė, kad ji atspindi Margaret Thatcher ar Ronaldo Reigano kartą. Moterų intrigos ir vyrų klasta neišsikvepia niekad, o žmonių tarpusavio ryšiai vis dar gali kelti ir palaimą, ir pavojų. Spektaklyje vaidmenis kuria Goda Piktytė, Vaidas Maršalka, Gabrielė Ladygaitė, Inga Mikutavičiūtė, Eglė Grigaliūnaitė, Daiva Rudokaitė, Gytis Laskovas.

„Šiame spektaklyje mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.

Kita pavasario premjera – Aido Giniočio režisuotas spektaklis Friedricho Dürrenmatto „Senos damos vizitas“ – laukia žiūrovų balandžio 27, 28 ir 30 d. Aidas Giniotis, už savo darbus įvairių teatrų scenose ne kartą apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, Nacionaliniame Kauno dramos teatre kuria pirmą kartą. Pasirinkęs pasaulinę šlovę pelniusį šveicarų dramaturgo kūrinį, režisierius pasakoja apie mažo provincijos miestelio gyvenimą, kupiną tragikomiškų problemų, primenančių mūsų laikmetį ir mūsų visuomenės ligas, lyg pasakotų apie šiandien gyvenančius tarp mūsų. Spektaklio kūrėjai pateikia žiūrovui komiškas situacijas tarsi gardų masalą, priversdami juoktis iš gerai atpažįstamų visuomenės ydų ir problemų, ir nejučia atveria tragiškas ir netikėtas žmogaus egzistencijos gelmes. Scenoje vystosi šmaikštus detektyvas, vedantis žiūrovą vienos senos moters gyvenimo keliu, kuriame pinasi meilė ir išdavystė, kerštas ir teisingumas, bejėgiškumas ir galia. Vieno žmogaus ir vieno miestelio istorija pasakojama lyg skanus anekdotas, kuris linksmina ir intriguoja, tačiau kartu verčia žvelgti į žmogaus sielos vertikalę, ieškant atsakymų į amžinus vertybinius klausimus. Kiek kainuoja teisingumas? O gal teisingumas tėra keršto troškimas ar kaukė godumui pridengti? Kiek kainuoja vieno žmogaus gyvenimas ar gyvybė? Įsimenantį pagrindinį vaidmenį sukūrė aktorė Jūratė Onaitytė, taip pat vaidina Liubomiras Laucevičius, Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Albinas Budnikas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Ugnė Žirgulė, Eugenija Bendoriūtė, Gytis Laskovas, Dovydas Pabarčius, Audronė Paškonytė, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Ridas Žirgulis, Gintautas Bejeris. Abiejų premjerų scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Donato Stankevičiaus ir Alinos Ožič nuotraukos

Bilietai jau prekyboje:

Pavojingi ryšiai

Senos damos vizitas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content