Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Japonų menininko garso instaliacijoje užfiksuota pandeminė teatrų tyla

Kilus pasaulinei Covid-19 pandemijai, teatras sulaukė menininko Taro Izumi prašymo užfiksuoti teatro salės tylą (iki 10 minučių), nes būtent teatrai buvo smarkiai paliesti šios pandemijos – negalėdami bendrauti su žiūrovais, jie paniro į tylą.

T. Izumi laiškas pasiekė daugelį pasaulio kraštų ir juose veikiančių teatrų, kviesdamas prisidėti prie jo kuriamos meninės instaliacijos, kurios motyvas – teatrai kaip mūsų visuomenės kultūros ikonos niekada neišnyks, tačiau svarbu pripažinti jų egzistavimą nepaisant bet kokių apribojimų ir krizių.

„Teatro sales užpildo ne tik tuštuma be žiūrovų, bet ir didžiulis „tuščias“ būsimų bet kokios rūšies kūrybinės veiklos laukimas. Todėl norėčiau surinkti šiuos „tuščius garsus“ iš viso pasaulio teatrų, kad būtų sukurta plataus masto garso instaliacija, leidžianti žmonėms įsivaizduoti nuolatinį „potencialių erdvių“ egzistavimą, užtikrinantį išraiškos galimybę per šiuos „tuščius garsus“, “ – rašė T. Izumi.

Iš tylos gimė garso instaliacija pavadinimu „Cloud (pillow/ raised-floor storehouse)“, kuri yra eksponuojama Taro Izumi personalinėje parodoje „ex“ Jean Tinguely muziejuje Bazelio mieste Šveicarijoje. Instaliacija yra 14 m. ilgio, 5 metrų aukščio ir 2,3 m. gylio. Savotiškame garsų banke sudėliotos mažos lentelės, kuriose užrašyta iš kokios vietos, teatro salės ir eilės padarytas įrašas. Priešais jas – 5 kėdės su veikiančia kamera ir ekranu. Paroda veiks iki 2020 m. lapkričio 15 dienos. Svarbu, kad ją galima aplankyti neiškėlus kojos iš namų! Tereikia rezervuoti dieną ir pasirinkti kėdę (jų tik penkios). Dalyvavimas parodoje vyksta per Zoom programėlę. Rezervacijos priimamos: https:/select-type.com/s/icanseesolaris

Instaliacijoje galima išgirsti ir kitų Lietuvos teatrų tylą: Kauno valstybinio muzikinio teatro, Vilniaus mažojo teatro, Juozo Miltinio dramos teatro, Lietuvos rusų dramos teatro, Klaipėdos dramos teatro ir kitų tylą. Iš viso projekte dalyvavo 430 skirtingų viso pasaulio teatrų.

O kaip skambėtų šiandienos teatro tyla?

Instaliaciją pamatyti galima čia:

Organizatorių nuotraukos ir informacija

Instaliacijos peržiūra online:

1)      Rekomenduojama naudoti kompiuterį su vaizdo kamera. Pasirodymo metu, jūsų veidas bus rodomas išmaniojo telefono ekrane kaip muziejaus meno kūrinio dalis. Naudokite ausines geresnei garso kokybei.

2)      Kompiuteryje turi būti instaliuota programa ZOOM. Jei jos neturite galite parsisiųsti čia: https://zoom.us/download

3)      Vietos rezervacija ir produkcijos peržiūra yra nemokama. Galite atlikti neribotą skaičių rezervacijų ir peržiūrėti produkciją kelis kartus.

4)      Rezervavus vietą ir gavus pasirodymo nuorodą į el. paštą, nesidalinkite ja su kitais asmenimis.

Kaip atlikti rezervaciją:

Spauskite šią nuorodą: https://select-type.com/s/icanseesolaris

Tuomet spauskite mygtuką „Reservation“ (Rezervacija)

Pasirinkite norimą dieną peržiūrai. Peržiūrėti šią produkciją galima iki šio mėnesio 15 d. Pasirinkite norimą dieną su baltu rutuliuku (jis reiškia, kad yra laisvų vietų).

Tuomet pasirinkite vieną iš penkių vietų variantų.

Įsitikinkite, kad pasirinkta norima data, tuomet tai patvirtinkite paspaudus „Next“ (Toliau).
Datos formatas – diena/mėnuo/metai.

Tuomet į tuščią langelį įrašykite savo el. pašto adresą ir spauskite „Next“.

Patvirtinkite rezervaciją paspaudus „Make the reservation“.

Tuomet į el.paštą gausite prisijungimo kodą susitikimui ZOOM aplinkoje, kurio reikės norint prisijungti tą dieną kurią rezervavote.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content