Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

J. Onaitytės sugrįžimas į didžiąją sceną

Šie metai aktorei Jūratei Onaitytei ypatingi. Vasario mėnesį jubiliejaus proga prisiminti svarbiausi darbai teatro scenoje, kine ir televizijoje, tačiau taip pat svarbu, kad kūrėja džiugina talento gerbėjus skirtingais naujais vaidmenimis.

Kovo pradžioje įvyko režisieriaus Agniaus Jankevičiaus premjera “Šokis “Delhi” pagal Ivano Vyrypajevo pjesę VDU teatre. Čia J.Onaitytė sukūrė Alinos Pavlovnos, pagrindinės herojės motinos, vaidmenį. Tuo pat metu Nacionaliniame Kauno dramos teatre prasidėjo pjesės pagal Ievos Simonaitytės romaną “Aukštujų Šimonių likimas” skaitymai.

“Kai sužinojau, kad ruošiamasi teatro scenoje perteikti šį kūrinį, mane apėmė teigiamos emocijos ir prisiminimai – jaunystėje šį romaną perskaičiau vienu ypu. Mano akimis, tai lietuviškas epas, jame persipina istorija, buitis ir santykiai. Labiausiai mane sužavėjo istorija”, – sakė aktorė.

Tas pats režisierius Agnius Jankevičius, su kuriuo menininkė repetavo dar vieną spektaklį (Yesmina Reza “Trys gyvenimo versijos”), J.Onaitytei patikėjo Ilžės vaidmenį. Vienoje iš pirmųjų repeticijų, ieškodama personažo vaizdinės kalbos, aktorė atėjo nešina duonos kepalėliu. “Ilžė deda mažą  duonos kepalėlį ant stalo ir tuomet sako dukrai Urtei, kad laikas eiti į žmones. Ką jūs manote, režisieriau?” – paklausė atlikdama mizansceną.

Preciziškumas, darbštumas ir naujų spalvų ieškojimas – aktorės bruožas. Kaip sekasi prisijaukinti skurdo ir sunkaus darbo palaužtą Ilžę?

“Bandau įveikti vaidmenį. Vis lenda stereotipai, – atviravo pašnekovė. – Kaimo mergeles teko vaidinti porą kartų televizijos filmuose. Nelengva miesto vaikui. Kaimo gyvenimą pažinau tik gerokai vėliau, savo sodyboje. Likimas lėmė sutikti labai gerus kaimynus.”

Spektaklio finišo tiesioji jau čia pat: premjera numatoma balandžio 12, 13 ir 16 dienomis. Jaudulys, nerimas ir džiugaus laukimo jausmas – viskas persipynę ir nurimsta, kai menininkai stoja priešais publikos teismą. Tą patvirtina ir J.Onaitytės atsakymas apie būsimą rezultatą: “Scenoje nelengva išreikšti tokį platų kūrinį: kai kas pavyksta epizodiškai, kai kas – išsamiau. Režisieriaus mintis yra išlaikyti temą. Kūrybinis procesas priimtinas, o dėl rezultato nesame tikri”, – atvirai prisipažino menininkė.

Ši premjera svarbi dar ir tuo, kad aktorė vėl vaidina didžiojoje Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje. “Rekonstravus teatrą vaidinau mažosiose scenose, tad šią teks prisijaukinti iš naujo”, – atviravo menininkė. Beje, rudenį teatro žiūrovai J.Onaitytę pamatys kameriniame spektaklyje pagal Romaino Gary`o romaną “Aušros pažadas”.

Kūrybinė komanda: Agnius Jankevičius, Laura Luišaitytė, Vladimiras Šerstabojevas, Inga Mikutavičiūtė, Aleksandras Kleinas, Gabrielė Aničaitė, Jūratė Onaitytė, Gintaras Adomaitis, Daiva Rudokaitė, Gintautas Bejeris.

NKDT info
Gentis_spaudos_012
Donato Stankevičiaus  nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content