Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Izraelio ambasadorius Lietuvoje aplankė GETO kūrybinę komandą

Rugsėjo 5 d. spektaklio „Getas“ kūrybinę grupę aplankė Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon. Garbingas svečias stebėjo repeticiją ir susitiko su spektaklio kūrėjais.

Kalbėdamas su aktoriais ir režisieriumi Amir Maimon  pasidžiaugė, kad premjeros laukimas sutampa su Roš ha-šana, t.y. žydų Naujųjų metų dienos švente, kuri prasidės rugsėjo 9-osios vakarą ir baigsis rugsėjo 11 d. vakarą.

Ambasadorius taip pat kalbėjo, jog turėjo vilčių, kad ši pjesė bus pastatyta Lietuvoje, ir dėl to netgi buvo susitikęs su autoriumi Joshua Sobol. Dabar premjera pildosi Nacionalinio Kauno dramos teatro ir teatro „Utopia“ pastangomis. Amir Maimon nuomone, šis kūrinys svarbus kalbant ne tik apie praeitį – holokaustą, Vilniaus ar kitų miestų getus, bet tuo pačiu dabartį ir ateitį. „Tai – tai lyg tiltas, jungiantis visus žmones“, – sakė svečias.

Svečią sujaudino dvi repeticijos metu girdėtos dainos – žydų partizanų himnas  „Zog nit keyn mol“ ir „Vilna“. Himnas skambėjo rugpjūčio 20 d. per Izraelio premjero Benjamino Netanyahu vizitui skirtą renginį, o daina „Vilna Vilna“ priminė 2016 m. prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitą Izraelyje. Ambasadorių domino, kaip jaučiasi aktoriai kurdami vaidmenis bei palinkėjo sėkmingo proceso ir rezultato, kuris paliestų žiūrovų širdis. Dėkodamas už dėmesį, režisierius Gintaras Varnas  pakvietė poną Amir Maimon į premjerą.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Rido Beržausko nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content