Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Įvyko režisieriaus Jono Jurašo spektaklio ILIADA pristatymas

Antradienio popietę Repeticijų salėje vyko būsimosios režisieriaus Jono Jurašo premjeros „Iliada“ pristatymas.  Kūrėjų komandoje – net trys Nacionalinės premijos laureatai – režisierius  Jonas Jurašas, skulptorius ir dailininkas Mindaugas Navakas bei kompozitorius Vidmantas Bartulis.

Amerikiečių režisierės Lisos Peterson ir aktoriaus Deniso O‘Hare adaptuotas Homero kūrinys žiūrovus pasitiks sezono pabaigoje. Pagrindinis pjesė herojus – poetas keliautojas senovės Graikijos mitą sujungia su šiuolaikinio gyvenimo įvykiais.

Režisieriaus Jono Jurašo nuomone ši medžiaga yra itin aktuali, kai pasaulis nuolatos krečiamas baisybių. „Tai, ką mes matome kasdien, yra įgimto vidinio  įniršio padarinys. Jis gali skambėti  rage ( angl.), gniev  ( rus.) ir kitais žodžiais.  Šiame veikale yra  magiška intencija poeto, kuris keliauja per pasaulį ir bando jį pataisyti, arba bent priversti stabtelėti ir įsiklausyti. Tai humanizmo ir pacifizmo tema. Įniršis, kurį mes visi nešiojame viduje, anksčiau ar vėliau pratrūksta. Įniršis  beveik kaip priklausomybė, kurios neįmanoma atsikratyti. Ši bacila gyvena mumyse ir aplink mus“, – pjesę pristatė režisierius.

Spektaklyje svarbi trijų naratyvų pynė: žodinio, vaizdinio ir muzikinio. Judesį spektakliui kurs šokėjas ir choreografas Marius Pinigis, muzikiniu apipavidalinimu rūpinsis kompozitorius Vidmantas Bartulis, o scenografija – skulptorius ir dailininkas Mindaugas Navakas.  Sudėtingas poeto vaidmuo patikėtas aktoriui ir teatro direktoriui Egidijui Stancikui.

Rido Beržausko nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content