Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Įspūdžiai iš Europos teatro asamblėjos Tbilisyje

Spalio 26 d-29 dienomis Tbilisio mieste (Gruzija) vyko Europos teatrų konvencijos (ETC) konferencija ir generalinė asamblėja, kurioje svečio teisėmis dalyvavo ir Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Keturias dienas trukusią tarptautinę konferenciją „Nuo mitologijos iki technologijos“ organizavo Kote Marjanishvili valstybinis dramos teatras. Konferencijoje pristatyta 2017-2020 m. programa ir 5 pagrindiniai projektai: „Jauna Europa III“: teatras ir kritinis mąstymas; „Mūsų scena“: dalyvaujantis teatras; „Teatras skaitmeniniame amžiuje“; teatro kūrėjams skirta ETC‘s profesinio tobulėjimo programa „ETC‘s tinklo panauda siekiant jo augimo ir tvarumo“. Taip pat asamblėjoje vyko naujo pirmininko ir valdybos rinkimai. Ligšiolinę pirmininkę Dubravką Vrgoč pakeitė Liège teatro iš Belgijos direktorius Serge Rangoni.

„Mūsų tikslas – tapti pilnateisiais ETC nariais. Todėl šis dalyvavimas buvo svarbus norint pažinti visą konvencijos veiklą iš vidaus. Programa buvo itin intensyvi, paskaitas keitė komandinės dirbtuvės. Vakarai buvo rodomi Kote Marjanishvili teatro spektakliai. Suvokiant pasaulio globalumą būtinas bendravimas patirčių dalinimasis ir koprodukcinė veikla. Tai vyksta tarp ETC narių, nes problemos Europoje yra labai panašios. Šie argumentai pateisina norą įsilieti į ETC. Be to, asamblėjos dalyvius labai sudomino Kauno, kaip Europos kultūros sostinės perspektyva.“

Šiuo metu Europos teatrų konvencija jungia 40 teatrų iš 23 Europos šalių.

NKDT informacija ir nuotraukos

Pagrindinėje nuotraukoje – E. Stancikas su buvusia ETC pirmininke Dubravka Vrgoč

Neformalus bendravimas

Dirbtuvės

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content