Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Įspūdžiai iš Europos teatro konvencijos (ETK) konferencijos Rumunijoje

Lapkričio 9-12 dienomis teatro generalinio direktoriaus E. Stanciko  pavaduotoja rinkodarai Agnė Burovienė lankėsi tarptautinio Europos teatro konvencijos  tinklo (ETK) konferencijoje Timišoara mieste Rumunijoje.

ETK  sudaro 364 nariai 31 šalyje, nuo šiol tinklui priklauso ir  Vilniaus mažasis teatras. Didžiausio valstybės finansuojamų teatrų tinklas Europoje siekia užtikrinti Europos teatrų profesionalų bendradarbiavimą, idėjų apytaką, pristatyti skirtingas teatrines šio besivienijančio regiono kultūras.

ETK tarptautinės teatro konvencijos tinklo konferencijos rengiamos du kartus per metus, jose vyksta susitikimai, skirti keistis idėjomis ir bendrauti. Šiemetinės konferencijos programa „SHARE“ buvo skirta  akcentuoti bendradarbiavimo ir mokymosi iš kolegų svarbą, bei dezinformacijai ir teatro, kaip atviros, demokratinės erdvės, temoms. Susitikimas vyko Timišoaros nacionaliniame dramos teatre, ir mieste, kuris  yra 2023 m. Europos kultūros sostinė.

Į konvenciją Agnė Burovienė vyko susipažinti su tinklo veikla ir nariais. „Susitikime šįkart dalyvavo 51 atstovas iš 21 šalies, todėl per kelias dienas pažinti visų teatrų atstovų buvo fiziškai neįmanoma. Neišdildomą įspūdį paliko tinklo veiklos, apimančios visas teatro sritis, pradedant ilgamete tvarumo skatinimo strategija (šios krypties stiprinimui yra parengta praktinė, lengvai suprantama  metodinė medžiaga Theatre Green Book, kurią galima atsisiųsti internete), iki atvirų tarptautinių kvietimų, skirtų dramaturgams, spektaklių mainams, taip pat aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimo komandiruotėms. Nepaprastai aktualu buvo išgirsti kolegų patirtis įgyvendinant tarptautinius projektus su tinklo partneriais bei pasidalinti patirtimis su Timišuaros Nacionalinio teatro vadove, nes be kūrybos mus jungia ir dalyvavimas kultūros sostinių programoje. Reikšminga ir įdomi pažintis su artimiausiais kaimynais – Dailes teatro atstove iš Latvijos, kuriame per sezoną apsilanko  virš 200 000 žiūrovų, o praeitais metais šiame teatre vyko ir ETC tinklo technikinio personalo kvalifikacijos kėlimo dirbtuvės. Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Nacionaliniu Ivan Franko akademiniu dramos teatru, įsikūrusiu Kijeve, kuriame konferencijos dieną nenustojamai apie oro pavojaus grėsmę informavo civilinės saugos sirenos. Generalinio direktoriaus pavaduotoja tarptautiniam bendradarbiavimui Liudmila Harbuz teigė, kad šiame įtemptame geopolitiniame laikotarpyje ypatingai sustiprėjo teatro poreikis, teatro kūrėjų sukurtos programos rizikuodamos vyksta į frontą stiprinti kovotojų dvasios, na o pats teatras susiduria su pastato pritaikymo neįgaliesiems prieinamumu, kurio poreikis išaugo karo akivaizdoje. Šis vizitas suteikė galimybę pajusti Europos teatro pulsą bei aktualijas, jų kontekste įvertinti Nacionalinio Kauno dramos teatro vykdomas veiklas, taip pat galimybę išgirsti kitų teatrų patirtis įgyvendinant tiek tarptautinius, tiek vietinius originalius, bendruomenę įtraukiančius projektus, o taip pat, neabejotinai, naujas prasmingas pažintis, kurios gali peraugti į tolimesnį kūrybinį bendradarbiavimą, “ – vardino Agnė Burovienė.

Nuotraukose: VMT teatro vadovas Simonas Kėblas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės patarėja Indrė Šimeliūnė, ETC vykdančioji direktorė Heidi Wiley ir Agnė Burovienė

Lietuvos delegacija ir  ETC prezidentas Serge Rangoni

Kartu su Kyjivo Nacionalinio Ivano Franko akademinio dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja tarptautiniam bendradarbiavimui Liudmila Harbuz

 

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content