Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Įsimintiniausias Kauno menininkas D. Svobonas: jaučiuosi kaip generolas

Kauno menininkų bendruomenė pagerbė aktorių Dainių Svoboną, pelniusį „Įsimintiniausio 2014 metų Kauno menininko“ titulą. Toks Meno kolegijos ir miestiečių įvertinimas aktoriui atiteko už sukurtus įsimintinus personažus ne tik teatro scenoje, bet Kristijono Donelaičio gimimo metinėms skirtame projekte.

D. Svoboną Meno kolegija ir miestiečiai paskelbė „Įsimintiniausiu Kauno menininku“. Nuo ketvirtadienio vakaro jo vardas puikuojasi Stasio Žirgulio sukurtoje skulptūroje „Sparnuotoji kolona“, kurioje jau yra 25 „Įsimintiniausių Kauno menininkų“ vardai.

D. Svobonas sako, kad praėję metai jam buvo itin darbingi, todėl džiaugiasi, kad tai pastebėjo kolegos.

„Jaučiuosi kaip koks storas generolas, gavęs apdovanojimą. Nežinau, ar to vertas, bet taip nusprendė žmonės, Kauno menininkai, tai yra jau neatšaukiama. Tuo dabar labai džiaugiuosi“, – tikina „Įsimintiniausias Kauno menininkas 2014“ D. Svobonas.

D. Svobonas sukūrė daugiau nei 40 vaidmenų teatre. Pasak kritikų, jis pretenduoja tapti viena iš pagrindinių lietuviško teatro figūrų, žavinčių aktorine meistryste, tikslumu ir universalumu. Kauno menininkų namų direktorius aktorius Viktoras Valašinas sako, kad kolegijos dėmesį patraukė trys D. Svobono darbai. Bendradarbiaudamas su Kauno valstybiniu choru, kompozitoriaus Vidmanto Bartulio programoje, skirtoje K. Donelaičio gimimo metinėms paminėti, D. Svobonas skaitė K. Donelaičio pamokslus. Paminėti ir jo vaidmenys Jono Jurašo režisuotuose spektakliuose „Balta drobulė“ ir „Barbora“, taip pat paskutinis darbas – Kiurmanas Gintaro Varno režisuotame spektaklyje „Biografija: vaidinimas“.

„Menininkų namų Meno kolegijos nariai visi supranta, kad aktorius yra labai priklausomas nuo režisierių, pavyzdžiui, negausi vaidmenų tais metais ir nieko tu nepadarysi, o kai gauni tris ir jie pasiseka, tai taip ir pavyksta, todėl labai smagu“, – aiškina Kauno menininkų namų direktorius V. Valašinas.

Tarp 25 „Įsimintiniausio Kauno menininko“ titulą pelniusių kūrėjų – vos keli aktoriai. Pirmoji apdovanota aktorė Jūratė Onaitytė, vėliau pagerbta Rūta Staliliūnaitė.

„Kauno dienos“ info
Tomo Raginos nuotrauka (viršelyje)
IMG_6844

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content