Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

„Įsimintiniausias Kauno menininkas 2014“ – aktorius Dainius Svobonas

Kauno menininkų namų Meno kolegija 17-ąjį kartą rinko Įsimintiniausią Kauno menininką. Juo tapo NKDT aktorius Dainius Svobonas,  2014 m. sukūręs ryškius Žygimanto Augusto  ( „Barbora“, rež. J. Jurašas), Kiurmano ( „Biografija: vaidinimas“, rež. G. Varnas).  Aktorius neapsiribojo teatro scena – jo dalyvavimą Lietuvos kultūriniuose procesuose papildė bendradarbiavimas su Kauno valstybiniu choru kompozitoriaus Vidmanto Bartulio programoje, skirtoje K. Donelaičio gimimo metinėms paminėti.

Aktorius Dainius Svobonas – išskirtinė asmenybė Lietuvos teatro scenoje. Jo indėlis į Lietuvos kultūrą, kūrybinė jėga, aktorinis talentas, atsidavimas žiūrovui ir teatrui neabejotinai sąlygojo šios asmenybės tapsmą svarbiu reiškiniu visos Lietuvos kultūros kontekste. Sukūręs daugiau nei keturiasdešimt teatrinių vaidmenų, D.Svobonas pretenduoja tapti viena iš pagrindinių lietuviško teatro figūrų, užburiančių žiūrovus aktorinės meistrystės profesionalumu, tikslumu ir universalumu – jo kūrybinėje biografijoje susipina psichologinių ir sudėtingų bei komiškų ir ekspresyvių personažų kūrimo trajektorijos.

Sausio 8 dienos iškilmingoje pagerbimo ceremonijoje Kauno menininkų namuose, Įsimintiniausio Kauno menininko vardas, kaip jau įprasta, bus įrašytas Stasio Žirgulio sukurtoje skulptūroje „Sparnuotoji kolona“, kurioje jau yra 25-ių Įsimintiniausių Kauno menininkų vardai.

Kviečiame susipažinti su ryškiausiais D. Svobono personažais:

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content