Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

…Ir kraujo: akcija, kviečianti tapti kraujo donorais (sausio 22 d.)

Sausio 22 d. nuo 10.00 iki 14.00 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) veiks mobili Nacionalinio kraujo centro būstinė. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – kadangi sergantiesiems nuolat gyvybiškai reikia kraujo, premjerai „Iš kūno ir kraujo“ besiruošiantys teatralai kviečia dalintis gyvybę dovanojančiu krauju.

Surengti neatlygintinos kraujo donorystės akciją teatralus paskatino žinia, jog kraujo poreikis nuolat auga, o kraujo dažnai trūksta, taigi gimė mintis organizuoti socialinę kampaniją, raginančią į tai atsigręžti ir pasinaudoti puikia proga tapti kraujo donorais. „Mes kaip tik rengiamės premjerai „Iš kūno ir kraujo“, kuri analizuoja aštrius mūsų egzistencijos klausimus, talpina savyje daug pirmųjų kartų, tarp jų ir pirmąjį kraujo praliejimą – brolių – Abelio ir Kaino istoriją. Todėl kilo mintis į tai pažiūrėti per socialinę prizmę – paraginti dalintis savo krauju, idant būtų išgelbėta kito gyvybė“, – sako NKDT Vadybos skyriaus vadovas Deividas Rajunčius.

Spektaklio „Iš kūno ir kraujo“ režisierė Uršulė Bartoševičiūtė teigia, kad kraujo praliejimas – trapi žmogaus riba tarp buvimo ir nebuvimo: „Mes kalbame apie kraujo liniją, kraują, skystį, kuris palaiko mus gyvus, o dalijimasis juo yra svarbus kitos gyvybės išgelbėjimui.“ Prie to prisideda ir kiti komandos nariai, sutinkantys neatlygintinai dalintis krauju, o Nacionalinio kraujo centro komanda mielai patars, atsakys į iškilusius klausimus apie kraujo donorystę.

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, reguliariai duodantis kraujo neatlygintinai, jau atliko pareigą ir kviečia sekti jo pavyzdžiu – prisijungti prie kilnios akcijos.

Spektaklis „Iš kūno ir kraujo“ kuriamas pagal Mato Vildžiaus pjesę, sukurtą remiantis Senuoju Testamentu ir britų poeto Lordo Byron‘o misterija „Kainas“. Jo premjera – sausio 29, 30, vasario 19 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Renginio metu  gali būti fotografuojama.

NKDT ir Nacionalinio kraujo centro informacija

Repeticijos akimirka. D. Stankevičiaus nuotr.  

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content