Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Iniciatyva UŽ KULTŪRĄ 2017

Liepos pradžioje, artėjant Liepos 6-ajai, Valstybės dienai, iniciatyvinė grupė „Už kultūrą 2017“ išsiuntė laišką LR Prezidentei, LR Vyriausybei, Seimo nariams ir pagrindinėms parlamentinėms partijoms:

Laba diena

Liepos 6-ąją švenčiama Valstybės diena. Kaip įprastai, pažymime ją koncertais, spektakliais, kitais kultūriniais renginiais, tuo netiesiogiai pasakydami, kad valstybė ir kultūra yra neišskiriamai susijusios. Tačiau ar pati valdžia tai suvokia, vis bandydama finansiškai ir moraliai menkinti kultūros sritį ir joje dirbančiuosius? Sveikiname artėjančios Valstybės dienos proga ir siunčiame visą sąrašą organizacijų ir asmenų, kurie nuo birželio 28 d. 16 val. iki liepos 3 d. 23.59 val. pasirašė viešą laišką, adresuotą svarbiausioms valstybės institucijoms ir asmenims.

Sveikiname, matydami, kad per kelias dienas laišką pasirašė virš 400 įstaigų ir organizacijų ir beveik 1700 asmenų. Tarp pasirašiusiųjų – visos nacionalinės kultūros ir meno įstaigos, profesinės ir kūrėjų sąjungos, svarbiausi festivaliai, teatrai, bibliotekos, meno galerijos ir t.t. Svarbu ir tai, kad pasirašiusios organizacijos apima visą Lietuvos kultūrinę geografiją, neapsiribojama tik pagrindiniais kultūros židiniais didžiuosiuose miestuose.

Savo susirūpinimą valdžios požiūriu į kultūrą, jos žmones, deklaruojamų pažadų ir realių darbų neatitikimą išreiškė iškiliausi Lietuvos menininkai ir kūrėjai, apdovanoti garbingiausiais Lietuvos ir tarptautiniais apdovanojimais: Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis, Vyriausybės kultūros ir meno premijomis, Auksiniais scenos kryžiais, Sidabrinėmis gervėmis ir kitais prizais. Vien nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų tarp pasirašiusiųjų – 43.

Toks aktyvus visos Lietuvos kultūros žmonių susitelkimas per kelias dienas – tai signalas, kaip rimtai vertiname susiklosčiusią situaciją. Politikus, politinių partijų vadovus kviečiame susitikti ir pradėti rengti nacionalinį susitarimą dėl kultūros.

Atsakymo į kreipimąsi sulaukėme tik iš Prezidentės institucijos. Jame teigiama: „Nepritariame Lietuvos Respublikos Vyriausybės planams ne krizės metu mažinti kultūros sričiai skiriamą biudžetą. Formuojant „pokyčių krepšelį“ negali būti pamirštas teigiamas kultūros poveikis ekonominiam, socialiniam, visuomeniniam valstybės gyvenimui. Kultūros ir meno srityse dirbantys žmonės aktyviai įsitraukia į veiklas, kurios skatina esminius socialinius visuomeninius pokyčius, todėl siūlymai mažinti kultūros biudžetą, trūkstamų lėšų randant iš vidinių resursų, paveiktų ne tik kultūros bendruomenę, bet ir didelę dalį socialiai pažeidžiamiausių šalies gyventojų. Manome, kad tokie veiksmai prieštarauja XVII Vyriausybės programoje ir Lietuvos kultūros politikos kaitos gairėse išdėstytiems tikslams, ypač kultūros pozicijos stiprinimui.“

Artėjant liepos 6-ajai tikimės, kad minėdami valstybingumo šventę, nepamiršime, jog šiuolaikinė Lietuvos valstybė ir visuomenė atsirado šviesiausių kultūros asmenybių dėka, ir visi kartu išvien dirbsime, kad Lietuvos valstybė galėtų švęsti dar vieną šimtmetį 2118-aisiais.

Lietuvos kultūros bendruomenės viešas laiškas ir atnaujintas pasirašiusiųjų sąrašas

„Už kultūrą 2017″  FB paskyra

 „Už kultūrą 2017“ iniciatyvinė grupė

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content