Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

II laipsnio Santakos garbės ženklas aktorei Eglei Mikulionytei

Kauno miesto rotušėje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus miestui ir Lietuvai apdovanoti iškilūs kauniečiai. Jų tarpe  II laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanota NKDT aktorė Eglė Mikulionytė.

Eglė Eutropija Mikulionytė – profesionali teatro ir kino aktorė bei režisierė, sukūrusi daugybę garsių vaidmenų teatre bei kine pasižymi savo plastiška, įtaigia ir improvizacijos kupina vaidyba.   Kaune gimusios ir profesionalios balerinos išsilavinimą turinčios aktorės talentą režisieriai pastebėjo daugiau nei prieš dešimtmetį, kai ji improvizaciniame Jono Vaitkaus spektaklyje sukūrė pamišusios balerinos vaidmenį. Taip pat išskirtine vaidyba pasižyminti aktorė dirbo su skirtingais ir iškiliais Lietuvos teatro ir kino kūrėjais, tokiais kaip: Oskaras Koršunovas, Eimutis Nekrošius, Rimas Tuminas, Jonas Vaitkus ir t.t.  Gausiai skaičiuojamas į teatro istoriją įėjęs vaidmenų archyvas: Nuotaka „Vėlinėse“ (1989 m. rež. J. Vaitkus), Karalienė Gertrūda „Hamlete“ (1999 m. rež. E. Nekrošius), Teiresijo „Odipas karalius“ (2002 m. rež. O. Koršunovas), Alydė Tru „Apsivalyme“ ( 2011 m. rež. J. Jurašas),  Elena „Baltoje drobulėje“ (2012 m. rež. J. Jurašas) ir daugybė kitų. Naujausiame J. Jurašo pastatytame spektaklyje „Barbora“, menininkė fenomenaliai perteikia į ligos, kančios, primesto ir suvokiamo privalėjimo, meilės, aukojimosi, dvejonės pinkles pakliuvusią ligonę aktorę, sergiančią istorinę moterį.

Taip pat, savo įvairiapusės vaidybos talentą ši charizmatiškoji aktorė atskleidė kino aikštelėje sukūrusi vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Laiko sergėtojai“ (2004 m. rež. R. Crombie), „Duburys“ (2009 m. rež. G. Lukšas), „Ekskursantė“ (2013 m. rež. A. Juzėnas).

2000 m. menininkė buvo įvertinta Šv. Kristoforo prizu kaip geriausia sezono aktorė už Anuškos vaidmenį spektaklyje „Meistras ir margarita“,  2011 m. už Antigonės vaidmenį spektaklyje „Antigonė Sibire“ pelnė Auksinį scenos kryžių.  Meistriškai spektaklyje pagrindinį vaidmenį atliekanti aktorė, savo ekspresyviai tiksliais judesiais, psichologinių nuotaikų šuorais kuria visavertį vidinį savo herojės portretą. 2012 m. pelnė Fortūnos statulėlę už Alydės Tru vaidmenį „Apsivalyme“.

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content