Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Į premjerą kviečia oranžinė Lapė

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir vasaros pradžią pasitiksime premjera vaikas ir jų tėveliams „Labas, Lape!“ pagal Evelinos Daciūtės knygelę „Laimė yra Lapė“.

Muzikinį spektaklį kuria jaunosios kartos režisierė Eglė Kižaitė, jau spėjusi sulaukti publikos simpatijų kaip spektaklių jaunimui ir vaikams kūrėja. Tiesa, menininkė iki šiolei sėkmingai kūrė Vilniuje. Jos režisuotus spektaklius miuziklą „Išeik į kiemą“, „Eglė žalčių karalienė“, „Atleisk, jiems, jie nežino, ką daro“ pagal D. Bokačio „Dekamerono“ noveles bei „Natašos svajonė“ pagal J. Pulinovič pjesę matė ir Kauno publika. „Prieš trejetą metų Kauno teatre parodžiau savo diplominį spektaklį „Atleisk jiems, jie nežino, ką daro“. Po spektaklio teatro direktorius E. Stancikas pakvietė mane atvažiuoti ir statyti spektaklį Kaune, bet aš vis Vilniuje kažką darydavau. O kai į mano rankas pateko Evelinos Daciūtės pasaka „Laimė yra lapė“, kurią iliustravo Aušra Kiudulaitė, neabejojau, kam ją pasiūlyti“, – savo kelionę į Kauno dramos teatro sceną prisimena kūrėja. Kodėl pasirinko būtent šią pasaką? Eglė sako: „Pažįstu knygelės iliustratorę – žinojau, kad turi pasirodyti knyga su jos iliustracijomis. Kažkokia nuojauta buvo, kad bus labai gerai. Laukiau laukiau, sulaukiau, kol pasirodė knygynuose ir perskaičiau – buvo tikrai gerai kaip ir tikėjausi“.

Pjesę pavadinimu „Labas, Lape!“ parašė dramaturgė Daiva Čepauskaitė, spalvingą scenografiją ir kostiumus kuria dailininkė Justė Kondratė, muziką – aktorius Edgaras Žemaitis. Edgaras tuo pačiu įkūnys berniuką Povilą. Lapę vaidins – Martyna Gedvilaitė. Tėčio vaidmuo patikėtas aktoriui Sigitui Šidlauskui, mamos – Audronei Paškonytei ir Eglei Mikulionytei. Kūrėjai pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė, švelniakailė laimė. „Mes labai gerai žinome apie ką „kalbėsim“ su vaikais ir apie ką su jų tėvais. Kaip pjesėje, taip ir spektaklyje, vaikams kalbėsime apie draugystę. Aš pati labai gerai atsimenu pirmąją savo geriausią draugę – kaip tai buvo svarbu, kaip viską galėjau dėl tos draugystės padaryti, kaip buvo nuostabu viskuo dalintis, žaisti, rengti koncertus, kaip atrodė, kad tai niekada nesibaigs… Ir tada mano geriausia draugė išsikraustė. Tikrai, tuo metu atrodė, kad viskas, pabaiga – gyvenimas baigtas. Ir nors praėjo daugiau nei 15 metų, aš galvoju, kad Ji buvo geriausia mano draugė,“ – atvirauja E. Kižaitė.

Spektaklyje svarbus vaidmuo tenka ir muzikai. „Muzika visada labai svarbus dėmesys. Jei tik įmanoma – renkuosi gyvą. Jei ne gyvą – tai pačių kurtą. Mieliausi dalykai tie, kuriuos pats kuri ar bent ranka pridedi. Manau, visi tai pajaučia. Mane supa labai daug muzikalių žmonių, kurie turi kuo pasidalinti su žiūrovu, todėl norisi tam skirti dėmesio statant spektaklį. Rasti vietos jų kūrybai,“ –  sako spektaklio režisierė Eglė.

LABAS, LAPE! premjera jau birželio 1,2, 10 ir 11 dienomis Mažojoje scenoje.

P.S. Lapės istorijas sekite mūsų feisbuko pakyroje.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content