Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

„Kauno asamblėjos“ premjerą pagerbė žymūs svečiai

Šį savaitgalį įvyko Nacionalinio Kauno dramos teatro ir „Porte Parole“ teatro iš Kanados premjera „Kauno asamblėja“, gimusi kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas vasario 19-osios svečius sveikino su neeiline premjera: „Per visą šį procesą mes susigyvenome kaip viena lietuviška-kanadietiška šeima ir šiandien džiaugiamės rezultatu. Esu be galo dėkingas kūrybinei komandai iš Kanados už šią asamblėjos idėją, dėkoju prodiuserei Gintarei Masteikaitei pasiūliusiai šį projektą teatrui ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizacijai, kad mes galėjome jį įgyvendinti.“

Premjerą stebėjusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasidalino itin šiltu atsiliepimu: „Tema aktuali. Laikmetis toks, kad girdim daug diskusijų apie tai, kad kažkas su kažkuo nekalba, kažkas kažko negirdi… Bet šiame spektaklyje svarbiausia yra noras ir bandymas nekaltinti kitų. (…) Spektaklyje diskusijos metu klausiama – kuo tu būtum savo utopijoje? Jei paklaustų manęs, aš atsakyčiau, kad savo utopijoje aš būčiau Žmogus. Man atrodo, tai yra pagrindinė mūsų visų užduotis per visą gyvenimą. Ačiū už įkvepiantį spektaklį.“

Premjerą savo apsilankymu pagerbė ir Kanadai Lietuvoje atstovaujantis, Rygoje reziduojantis nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kevin Rex su šeima. Ambasadorius padėkojo kūrybinei komandai už spektaklį bei pasidžiaugė unikaliu Lietuvos ir Kanados kūrybiniu bendradarbiavimu, kuris ypač jaučiamas Kaune, kur „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir Kauno bienalės renginiuose gausu Kanados menininkų pavardžių, o dabar jungtimi tar šių dviejų šalių tampa ir Nacionaliniame Kauno dramos teatre gimusi premjera „Kauno asamblėja“.

Taip pat premjerą pagerbė LR Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis, Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė, Kaunas – 2022 vadovė Virginija Vitkienė, įmonių grupės „SDG“ vadovai Eduardas ir Rūta Jasai.  

NKDT informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content